TVN24 | Polska

Zostawił odciski palców w piwnicach, do których się włamywał. Cztery lata później usłyszał zarzuty

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Dolnośląska
Do włamań doszło w Polkowicach w 2018 roku
Do włamań doszło w Polkowicach w 2018 rokuGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo włamań doszło w Polkowicach w 2018 roku

28-latkowi przedstawiono pięć zarzutów kradzieży z włamaniem, do których doszło w 2018 roku w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Mężczyźnie pobrano odciski palców, po tym jak trafił do aresztu śledczego w związku z inną sprawą. Wtedy okazało się, że jego ślady daktyloskopijne figurują już w policyjnej bazie danych i są powiązane z przestępstwami sprzed czterech lat.

Polkowiccy policjanci w 2018 roku zajmowali się sprawami włamań do piwnic przy ulicy Moniuszki. Z pomieszczeń zniknęły wówczas m.in. narzędzia należące do mieszkańców. Przez kilka lat sprawca pozostawał nieuchwytny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

- Funkcjonariusze wykonali wtedy na miejscu wiele czynności procesowych. Technik kryminalistyki na miejscu przestępstwa zabezpieczył między innymi ślady linii papilarnych - przekazał Przemysław Rybikowski, oficer prasowy polkowickiej policji.

Wówczas wprowadzenie zabezpieczonych odbitek palców do systemu AFIS (Automatyczny System Identyfikacji Daktyloskopijnej), nie wniosło do sprawy nic nowego. A kolejne wykonywane czynności nie pozwoliły schwytać złodzieja.

Podejrzany zostawił odciski palców (zdjęcie ilustracyjne)Policja Polkowice

Zarzuty po czterech latach

- Do sprawy wrócono kilka dni temu, kiedy we wspomnianym systemie AFIS pojawiły się te same wzory odcisków. Obecna analiza nie pozostawiła wątpliwości, że należą one do 28-latka, który aktualnie przebywa w celi Aresztu Śledczego w Piławie Dolnej na Dolnym Śląsku - przekazał policjant.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy w Polkowicach przedstawili mężczyźnie pięć zarzutów kradzieży z włamaniem, do których podejrzany się przyznał. 28-latek ponownie wrócił do celi, gdzie za przestępstwa sprzed czterech lat może spędzić dodatkowe 10 lat.

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Dolnośląska

Źródło zdjęcia głównego: Policja Polkowice

Pozostałe wiadomości