Polska

"Polityka to nie gra w piłkę"

Polska

Jarosław Kaczyński o premierze Wielkiej Brytanii i swoim rywalu
TVN24 (fot: PAP)Jarosław Kaczyński o premierze Wielkiej Brytanii i swoim rywalu

Ostatnie godziny kampanii to ostra wymiana zdań między kandydatami na prezydenta. - Trzeba zerwać z tą piekielną wojną. Skończyć z dożynaniami watah - mówił w Nakle (woj. kujawsko-pomorskie) Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówił w Nakle także o potrzebie lepszego wykorzystywania środków unijnych, walce z bezrobociem i potrzebie wzięcia przez państwo obywateli pod opiekę - Polityka, to nie gra w piłkę. Polska powinna być na poważnie. Polska musi być matką wszystkich obywateli - mówił Kaczyński. Dodał, że głównym zadaniem państwa jest stworzenie dla wszystkich równych szans, zarówno dla mieszkańców dużych miast, jak i małych miejscowości.

Czyżby jakieś kompleksy?

Kandydat PiS na prezydenta nie szczędził uszczypliwości Bronisławowi Komorowskiemu. - Teraz dużo mówi się o wsi. Mówią nawet o niej ci, którzy przedtem prawie o niej nie słyszeli, chyba, że w trakcie polowań. Chciałbym powiedzieć, że polscy rolnicy są inteligentnymi ludźmi. Oni świetnie pamiętają, kto jakie podejmował decyzje - mówił Kaczyński i dodał: - A już to czepianie się pana Camerona, premiera Wielkiej Brytanii, tego zupełnie nie rozumiem. Czyżby jakieś kompleksy?

To reakcja na słowa Komorowskiego krytykującego szefa brytyjskiego rządu za jego politykę wobec rolnictwa. - Apelujemy stąd do Jarosława Kaczyńskiego, żeby zmienił sobie kolegę, żeby poszukał innych, którzy dobrze życzą polskim rolnikom - podkreślał wcześniej na wiecu w Ciechanowie kandydat PO. - Zostaw brytyjskiego premiera Davida Camerona gdzieś na marginesie i chodź z nami Jarku - wzywał Komorwski.

Trzeba, by polska demokracja żyła

Prezes PiS apelował też o pójście na wybory do osób, które nie zamierzają go poprzeć. - Trzeba, by polska demokracja żyła. Udział w głosowaniu, to wyraz żywotności tej demokracji. I nawet jeśli stworzymy w Polsce monopol jednej partii na wszystkie w istocie rodzaje władzy i z polską demokracją będzie krucho, to jednak proszę o udział w tych wyborach wszystkich - nakłaniał Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ DRUGĄ DEBATĘ

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA PIERWSZA DEBATA PREZYDENCKA Wszystko o wyborach: www.tvn24.pl/wybory2010

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 (fot: PAP)

Pozostałe wiadomości