Polska

"Skupmy się na sejmikach". Politycy Zjednoczonej Prawicy o wyniku Jakiego

Polska

[object Object]
Politycy PiS skomentowali wybory w Warszawietvn24
wideo 2/24

Patryk Jaki zrobił genialną kampanię, przedstawił swój program. Zaczekajmy na końcowe wyniki - komentował sondażowy wynik kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Dominik Tarczyński (PiS). - Zobaczymy, jak będą wyglądały wyniki do sejmików - mówił z kolei były szef MON Antoni Macierewicz.

Z sondażu Ipsos wynika, że pierwszą turę wyborów na prezydenta stolicy wygrał Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) z wynikiem 54,1 proc. Drugie miejsce - według sondażu - zajął Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica) z wynikiem 30,9 proc.

SPRAWDŹ SONDAŻOWE WYNIKI WYBORÓW

"Mógł wygrać, a nie wygrał"

- Mógł wygrać, a nie wygrał - komentował w poniedziałek wynik Patryka Jakiego wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Pytany, czy jest mu żal kandydata Zjednoczonej Prawicy, odpowiedział: - Pewnie.

- Widocznie nie przekonał warszawiaków - dodał, przyznając, że liczył na drugą turę wyborów w stolicy.

"Warszawa nie jest jeszcze pewna"

Minister środowiska Henryk Kowalczyk przyznał, że jest "absolutnie zdziwiony" tym, że warszawiakom odpowiada Platforma Obywatelska, "tak wydziedziczając z kamienic i taką robiąc reprywatyzację".

Poseł Dominik Tarczyński (PiS) zapewnił, ze jest "bardzo spokojny". - Patryk Jaki zrobił genialną kampanię, przedstawił swój program - podkreślał. - Zaczekajmy na końcowe wyniki. Skupmy się na sejmikach. Skupmy się na miastach, które nie są jeszcze pewne. Warszawa także nie jest jeszcze pewna - stwierdził.

"Zobaczymy, jak będą wyglądały wyniki do sejmików"

Były szef MON Antoni Macierewicz, komentując wynik Jakiego, zapewnił, że "nie jest rozczarowany".

- Zobaczymy, jak będą wyglądały wyniki do sejmików, bo to jest równie ważne, jak samo miasto Warszawa - zaznaczył.

W ocenie Jana Mosińskiego (PiS) "Warszawa jest miastem specyficznym".

- Nie wiem, ilu trzeba by było jeszcze ludzi wyrzucić z kamienic, ilu jeszcze czyścicieli wynagrodzić, ile jeszcze rozkraść tej Warszawy, żeby mieszkańcy stolicy zmienili zdanie - mówił. - No cóż, będziemy dalej pracować - stwierdził.

Autor: akr//kg / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości