Politycy wystawiają się na licytację. "Moc atrakcji" w Sejmie nocą, obiad z Millerem

Polska

tvn24W licytacjach na rzecz WOŚP bierze udział 14 polityków SLD

Noc w Sejmie, kierowanie partią, wyjazd do Brukseli oraz obiad - m.in. takie atrakcje proponują politycy SLD, tym, którzy zapłacą najwięcej na organizowanych przez nich aukcjach na rzecz WOŚP. Można też wylicytować m.in. podarowane przez polityków przedmioty.

W sumie w licytacjach na rzecz WOŚP bierze udział 14 polityków SLD. Najwyższą cenę, bo ponad 3,7 tys. zł, osiągnęło, jak na razie spotkanie i obiad z szefem Sojuszu Leszkiem Millerem.

Niewiele mniej, bo ponad 2,8 tys. zł osiągnął już wyjazd do Brukseli z eurodeputowanym Wojciechem Olejniczakiem.

Wyjazd do stolicy Belgii oferują jeszcze: Joanna Senyszyn, Bogusław Liberadzki, Janusz Zemeke, Lidia Geringer de Oedenberg i Adam Gierek.

Dużym zainteresowaniem cieszy się oferowana przez posła Tadeusza Iwińskiego maska z Etiopii. W aukcji bierze już udział 13 osób. Oferowana cena to 305 zł.

Są też chętni na obiad i niespodziankę oferowaną przez Józefa Oleksego. Obecna cena 510 zł. Dwukrotnie więcej licytujący są gotowi zapłacić za obiad z wicemarszałkiem Jerzym Wenderlichem.

"Moc atrakcji" obiecuje Dariusz Joński podczas nocnego zwiedzania z nim Sejmu. Licytujący oferują w tym przypadku, jak na razie, niemal 900 zł.

Można też wylicytować kierowanie SLD wraz z Krzysztofem Gawkowskim.

Koszulka od Tuska, fotel od Piechocińskiego

Nie tylko politycy SLD biorą udział w licytacjach na rzecz WOŚP. Jedną z atrakcji jest m.in. dzień w fotelu wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Ministerstwo Gospodarki przekazało też na tegoroczne licytacje kolekcję przedmiotów przekazywanych przez delegacje krajów, z którymi przedstawiciele resortu spotykali się w ciągu ostatniego roku. Wśród nich są m.in.: sztylet od ministra gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czara od premiera Turcji, talerz indyjski z marmuru, ręcznie ozdabiany złotem, kilim z Pakistanu, model pociągu Pendolino, który minister otrzymał od producenta pociągu. Na aukcjach WOŚP kupić można również m.in. młotek sędziowski od ministra sprawiedliwości wraz z grawerowaną podstawką oraz wizytówką z autografem. Do wylicytowania są również kolacja z posłem Biedroniem (Twój Ruch), piłka z podpisami piłkarskich gwiazd warszawskiej Legii od ministra sportu i koszulkę z autografem piłkarza Robina van Persiego, którą premier Donald Tusk otrzymał w prezencie od brytyjskiego premiera.

Autor: MAC/jk / Źródło: tvn24.pl

Raporty: