Polska

Politycy PiS jadą do Kijowa

Polska

tvn24Politycy Prawa i Sprawiedliwości mają się spotkać z liderami opozycji

Politycy PiS m.in. Adam Hofman i Ryszard Czarnecki jadą w piątek do Kijowa - poinformowały źródła w tej partii. Na sobotę zaplanowali rozmowy z liderami ukraińskich partii opozycyjnych.

Według informacji PAP do Kijowa udaje się czterech polityków PiS: wiceprzewodniczący partii Adam Lipiński, rzecznik Adam Hofman oraz europosłowie Ryszard Czarnecki i Tomasz Poręba. Mają rozmawiać z przedstawicielami ukraińskiej opozycji. PiS od ubiegłego roku regularnie współpracuje z opozycyjnymi partiami Batkiwszczyna i Udar.

Ostatni raz przedstawiciele PiS byli w Kijowie na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku Jarosław Kaczyński przemawiając wówczas na Majdanie zapewniał, że Polska zawsze będzie wspierać sprawę integracji europejskiej Ukrainy. - Jesteście potrzebni Unii Europejskiej - zwrócił się do uczestników wielotysięcznej manifestacji.

We wtorek, 28 stycznia, do Kijowa pojedzie delegacja Parlamentu Europejskiego. 12 europosłów zamierza się spotkać m.in. z ukraińskim prezydentem i premierem, a także z liderami opozycji. W skład delegacji mają wejść również europosłowie PiS m.in. Ryszard Czarnecki.

Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżu
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: dln\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości