Polska

Policyjna "dyskoteka" na koniec wakacji

Polska

pw | TVN24 KatowiceNarkotest w rękach policjantów

Policjanci z Gliwic (woj. śląskie) przeprowadzili w ostatni sobotni wieczór wakacji zorganizowaną akcję o kryptonimie "dyskoteka". Chodziło w niej przede wszystkim o dokładne kontrole kierowców i ich samochodów.

W nocy z 31 sierpnia na 1 września na ulicach Gliwic było ponad 50 funkcjonariuszy. – Policjanci są w podzielonych sektorach, gdzie wykonują wcześniej przydzielone zadania. Kontrole są bardzo drobiazgowe, robimy badania alkomatem i narkotestem - tak opisywał akcję podczas jej trwania podinsp. Włodzimierz Mogiła z wydziału ruchu drogowego KWP w Katowicach.

Pod lupą młodzi kierowcy

- Mamy również psy tropiące z przewodnikami, a nasze działania wspierane są przez grupę szybkiego reagowania w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba użycia siły – dodał Mogiła. Jako, że był to ostatni weekend wakacji, zwracano szczególną uwagę na młodych kierowców.

Podczas "Dyskoteki" policja miała jednak zdecydowanie więcej spokojnych sytuacji niż koniecznych interwencji. Jak poinformował rzecznik gliwickiej komendy, bilans akcji to sześciu nietrzeźwych kierowców, którzy usłyszeli zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Złapanym na jeździe "na podwójnym gazie" grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Autor: pw//ec / Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Katowice