TVN24 | Polska

10 osób nie żyje, ponad trzystu nietrzeźwych kierowców. Polskie drogi przed Wszystkich Świętych

TVN24 | Polska

Autor:
tas//now
Źródło:
PAP
 Dwie śmiertelne ofiary wypadku w Podrzewiu na DK92
Dwie śmiertelne ofiary wypadku w Podrzewiu na DK92KPP Szamotuły
wideo 2/6
KPP Szamotuły Dwie śmiertelne ofiary wypadku w Podrzewiu na DK92

Tragiczne podsumowanie trzeciego dnia policyjnej akcji "Znicz". 10 osób zginęło w niedzielę na polskich drogach, 77 zostało rannych, doszło do 61 wypadków drogowych, zatrzymano 343 pijanych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji. Poniedziałek to czwarty dzień akcji, której celem jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Policja minioną dobę podsumowała we wpisie na Twitterze. Łącznie policjanci i policjantki interweniowali 21 069 razy. "Zatrzymaliśmy 737 sprawców przestępstw, w tym 343 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło 197 poszukiwanych" - podała Komenda Główna Policji.

"Na drogach doszło do 61 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych" - przekazała policja.

Kolejny dzień akcji "Znicz"

Jak wynika z wcześniejszych policyjnych podsumowań, łącznie od piątku do niedzieli doszło do 245 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 293 zostały ranne. Policjanci w te trzy dni zatrzymali 834 nietrzeźwych kierowców.

W sobotę w 95 wypadkach zginęły 4 osoby, a 119 zostało rannych. 310 nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych. W piątek doszło do 89 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 97 zostało rannych. Zatrzymano 181 nietrzeźwych kierowców.

Śmiertelny wypadek w Pawłowicach
Śmiertelny wypadek w Pawłowicach31.10 | W niedzielę przed południem doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Pawłowicach (śląskie). Jadący pod prąd autokar zderzył się z osobowym volkswagenem. Jedna osoba nie żyje, co najmniej cztery są ranne. Zdjęcie z miejsca wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.TVN24

Poniedziałek to czwarty dzień tegorocznej akcji "Znicz", której celem jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych. Do wtorku na drogach będzie więcej patroli. Mundurowi w czasie akcji poza reagowaniem na wykroczenia pilnują też porządku i płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w okolicach cmentarzy.

Dachowanie na granicy Ząbek i Zielonki
Dachowanie na granicy Ząbek i ZielonkiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:tas//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Szamotuły

Pozostałe wiadomości