Polska

Policja wciąż szuka pirata. Dziewulski: Przyjedź, cwaniaku, na tor. Spuścimy ci majtki

Polska

Jerzy Dziewulski i mł. insp. Piotr Jakubczak byli gośćmi programu "Fakty po faktach"tvn24
wideo 2/20

Policja szuka kierowcy, który szaleńczym rajdem po ulicach Warszawy zwrócił na siebie uwagę mediów i internautów. - Trwają czynności wyjaśniające - zapewnił w "Faktach po Faktach" mł. insp. Piotr Jakubczak. - Jesteście pod potężnym pręgierzem społecznym. Chciałbym, żebyście mieli sukces, ale będziecie mieli kłopot - zwrócił się do policjanta Jerzy Dziewulski. A do szalonego kierowcy apelował: Przyjedź, cwaniaku, na tor. Spuścimy ci majtki.

Jechał BMW z ogromną prędkością pod prąd, na czerwonym świetle i po wysepkach. W internecie pojawiło się wideo z nocnego rajdu po Warszawie. Widać na nim, jak kierowca ściga się z kilkoma motocyklistami. W pewnym momencie mówi: "zapier...my właśnie po mieście, kur...a, się ganiamy z chłopakami...". Szaleńczy rajd po stolicy nie zakończył się żadną kontrolą drogową. Dopiero po burzy, jaką nagranie wywołało w sieci, służby zwróciły na nie uwagę.

"Pod potężnym pręgierzem społecznym"

- W chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające. Po prostu go szukamy - powiedział mł. insp. Piotr Jakubczak. Policja szuka nie tylko kierowcy, ale i samochodu, który prowadził. - Pojazd znajduje się w miejscu jeszcze nie ustalonym. Mogło nim kierować kilka osób. Musimy mieć pewność, co do sprawstwa. Mamy wytypowanych kilka osób. W tej chwili trwa weryfikacja - dodał.

Jerzy Dziewulski przekonywał, że wbrew pozorom sprawa nie jest prosta. - Policja musi zidentyfikować kierowcę w w określonym miejscu i czasie. Bo właściciel auta może powiedzieć: "to nie ja prowadziłem ten samochód" - stwierdził kierowca rajdowy i były antyterrorysta. - Współczuję wam. Jesteście pod potężnym pręgierzem społecznym. Chciałbym, żebyście mieli sukces, ale będziecie mieli kłopot - dodał.

"Stworzył zagrożenie, które przekracza wszelkie granice"

Kolejny gość "Faktów po Faktach", kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, zwrócił uwagę, że kierowca BMW został zidentyfikowany przez internautów.

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w mediach mężczyzna ma 23 lata. - Młodzi ludzie, którzy dosiadają takich dobrych samochodów, nie mają gdzie się wyżyć - powiedział kierowca rajdowy, przypominając, że w Polsce nie ma torów, z których mogliby skorzystać tacy kierowcy.

- Trzeba się zastanowić, co zrobić by dać szansę młodym ludziom, żeby się wyżyli. Bo miasto nie jest od tego. On stworzył zagrożenie, które przekracza wszelkie granice, i ono dotyczy przede wszystkim innych kierowców - podkreślił Hołowczyc.

"Fachowiec od krawężników"

Według Jerzego Dziewulskiego ludzie tacy, jak ten kierowca, szukają adrenaliny właśnie na ulicach. - Przyjedź cwaniaku na tor. Spuścimy ci majtki - zaapelował. - Wystartujesz tym swoim M3 z KIĄ wyścigową i gwarantuję, że złoimy Ci tyłek, bo jesteś fachowcem, ale od krawężników - dodał.

Podobne pirata ocenił Piotr Jakubczak - To nie jest specjalnej klasy fachowiec, ale szaleniec - stwierdził. Zaręczam, że nie spoczniemy, dopóki nie znajdziemy sprawcy tej wariackiej jazdy.

Autor: jl//kdj/kka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24