Nowy szef stołecznej policji i nowy zastępca komendanta głównego powołani

TVN24 | Polska

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP
"Nie godzę się na publiczny lincz na moich ludziach"TVN24
wideo 2/4
TVN24"Nie godzę się na publiczny lincz na moich ludziach"

Nadinspektor Paweł Dobrodziej został w poniedziałek powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Głównego Policji, a nadinspektor Paweł Dzierżak na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji. Akty powołania wręczył im na uroczystości minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Jak poinformowało w poniedziałek w komunikacie MSWiA, w powołaniu wzięli także udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Szef MSWiA wręczył powołaniaMSWiA

Nadinspektor Paweł Dobrodziej jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął w 1990 roku w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Następnie pracował w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Pełnił między innymi funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od listopada 2017 roku był Komendantem Stołecznym Policji.

CZYTAJ TAKŻE: Roszady w kierownictwie policji. Czy to wstęp do zmiany komendanta głównego?

Nadinspektor Paweł Dzierżak ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest również absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Służbę w policji rozpoczął w 1991 roku w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, a w 2006 roku został jego dowódcą. W 2012 roku objął stanowisko zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Od 2019 roku pełnił funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Autor:akr/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: MSWiA