Policja łapie narkodealerów na dyskotekach

Polska

tvn 24Za handel narkotykami grozi do 10 lat więzienia

Ośmioro młodych ludzi w wieku od 17 do 23 lat zatrzymali w ten weekend śląscy policjanci w trzech różnych sprawach związanych z handlem narkotykami na dyskotekach.

Czterech podejrzanych o handel narkotykami chłopaków w wieku od 17- 20 lat zatrzymano w Żorach. - Jeden z nich miał przy sobie 150 działek dealerskich amfetaminy. Wszyscy są podejrzani o handel narkotykami na dyskotekach" - wyjaśnia Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej policji.

Kolejny dealer został sobotniego wieczora zatrzymany przez policjantów z Sosnowca. 20-latek miał przy sobie 20 działek amfetaminy. Również w Częstochowie policjanci zatrzymali w sobotę 23-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat - znaleźli przy nich 213 tabletek extasy.

To nie jedyne policyjne zatrzymania handlarzy narkotyków w woj. śląskim w ostatnich dniach. W środę w Katowicach policjanci ujęli 41-letniego dealera, który w swoim mieszkaniu przechowywał amfetaminę, z której można sporządzić około 750 działek dilerskich.

To część większej sprawy, w której zatrzymano do tej pory cztery osoby i hurtowe ilości amfetaminy i extasy. Dzień wcześniej do aresztu trafił 35-latek z Siemianowic Śląskich, w którego mieszkaniu policjanci znaleźli wagę elektroniczną i kilkanaście gramów środków odurzających. Kilka dni wcześniej policjanci zatrzymali jego 26-letniego znajomego, który miał przy sobie podobną ilość narkotyków. Wszystkim zatrzymanym handlarzom narkotyków prokuratura przedstawi zarzuty posiadania narkotyków i wprowadzania ich do obrotu.

Jeśli dealerzy stają przed sądem po raz pierwszy, grozi im kara do 10 lat więzienia. Jeśli jednak zatrzymani handlarze narkotyków odpowiadają za swoje czyny po raz kolejny, wtedy grożąca kara jest większa o połowę.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn 24