Policja: Finał WOŚP przebiegał spokojnie. Odnotowano 52 incydenty

[object Object]
W całym kraju pieniądze zbierało 120 tys. wolontariuszytvn24
wideo 2/23

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie. W całym kraju doszło do 52 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Nad bezpieczeństwem 120 tys. wolontariuszy czuwało w niedzielę ponad 18 tysięcy policjantów i 7 tys. radiowozów, wspieranych przez strażników miejskich oraz żandarmów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo kwestujących dzieci i młodzieży oraz na to, czy zbiórki były prowadzone przez osoby do tego uprawnione. Zgłoszenia na policję dotyczyły głównie zagubionych i uszkodzonych puszek lub kradzieży. - Wczoraj policjanci w całym kraju zatrzymali 24 osoby za przestępstwa, a 15 za wykroczenia. Biorąc pod uwagę skalę kwesty oraz to, że uczestniczyło w nich 120 tysięcy osób, można powiedzieć, że było bezpiecznie i spokojnie – powiedział Sokołowski.

Zebrano już ponad 35 mln złotych

Zebrane podczas 22. Finału pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

Do północy z niedzieli na poniedziałek podczas akcji WOŚP zebrano ponad 35,4 mln zł. Ostateczna kwota jaką udało się zebrać zostanie podana za kilka tygodni. Przed rokiem było to ponad 50,6 mln zł.

Autor: kg\mtom / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości