"Już nas nic nie zaskoczy". Owsiak o przygotowaniach do Pol'and'Rock

TVN24

O festiwalu Pol'and'Rock rozmawiano w Kostrzynie nad Odrątvn24
wideo 2/35

Festiwal Pol'and'Rock, dawniej Przystanek Woodstock odbędzie się od 1 do 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. W środę na roboczym spotkaniu o przygotowaniach do festiwalu rozmawiali przedstawiciele Fundacji WOŚP z władzami miasta. - Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz, już nas nic nie zaskoczy - zapewniał Jerzy Owsiak.

Organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy festiwal - dawniej Przystanek Woodstock, teraz Pol'and'Rock - odbędzie się 1-3 sierpnia po raz 25. - Jesteśmy szczęśliwi, że ubiegłoroczna edycja festiwalu bardzo się wszystkim podobała - powiedział na konferencji prasowej w środę Jerzy Owsiak. Przypomniał, że festiwal otrzymał Fryderyka 2019 w kategorii Wydarzenie Roku.

Owsiak przekazał, że 1 sierpnia koncerty w Kostrzynie nad Odrą zainauguruje Ziggy Marley, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Szef Orkiestry przypomniał, że festiwal jest otwarty, gdyż jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w coroczne finały WOŚP.

Owsiak o Pol'and'Rock: jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz

Na spotkaniu omówiono kwestie związane z organizacją Pol'and'Rock Festival, w tym zabezpieczenie higieniczno-medyczne, funkcjonowanie handlu czy sprzątanie terenu po zakończeniu imprezy.

Podczas konferencji Owsiak był pytany o przygotowania do Pol'and'Rock pod kątem bezpieczeństwa, m.in. ewentualnego uznania go za imprezę podwyższonego ryzyka. - Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz i przerobiliśmy już podwyższone ryzyko chyba trzy razy, w związku z tym już nas nic nie zaskoczy - zapewnił Owsiak.

Dodał, że organizatorzy złożą wniosek, aby nie była to impreza podwyższonego ryzyka. Przekonywał, że nie ma przesłanek, by taki status jej nadawać. - Wypełniliśmy wszystkie warunki podwyższonego ryzyka, dokładnie wszystkie i to nam przyświeca w myśleniu o tegorocznym festiwalu - powiedział szef WOŚP.

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt zapowiedział, że w mieście pojawią się akcenty związane z jubileuszem festiwalu. - W roku 2004 po raz pierwszy w Kostrzynie odbył się 10. w swej historii festiwal Przystanek Woodstock. Podejrzewam, że nikt z nas nie zakładał wówczas, że przy tym festiwalu postarzejemy się o te 16 lat, i że tutaj także będzie organizowany ten jubileuszowy, dwudziesty piąty. Jak każdy jubileusz, chcielibyśmy, aby był świętem. Oczywiście wypełnimy wszystko co do nas należy, aby spełnić ten podstawowy warunek, (...) żeby było bezpiecznie - zapewnił burmistrz Kunt.

Największy w Polsce festiwal muzyczny

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych - znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Co roku bawi się na nim kilkaset tysięcy ludzi.

25. edycja imprezy odbędzie się od 1 do 3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. W tym granicznym mieście w województwie lubuskim odbywa się od 2004 roku.

W tym roku na czterech festiwalowych scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in.: Skunk Anansie, Ziggy Marley, Acid Drinkers, Testament, Polak czy Renata Przemyk.

W ramach odbywającej się podczas Festiwalu Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania uczestników festiwalu z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w różnych warsztatach artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich.

Organizatorem Pol'and'Rock Festival jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Autor: KB//rzw / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24