Polska

Polacy za dekomunizacją

Polska

Aktualizacja:
 
TVN24Teczki IPN wciąż kryją wiele sekretów

18 lat po upadku komunizmu aż 60 proc. Polaków wciąż uważa, że powinno się rozliczyć zbrodnie z okresu PRL, przeciwnego zdania jest co trzeci Polak (34 proc.).

51 procent pytanych odpowiedziało jednak, że ich zdaniem dekomunizacja nie jest już możliwa. 36 procent z nas to optymiści, którzy widzą jeszcze szansę na jej właściwe przeprowadzenie. 12 procent ankietowanych nie miało zdania bądź odmówiło odpowiedzi.

Polacy łączą śmierć Barbary Blidy z aferą węglową

Badanym zadano również pytania dotyczące ministra sprawiedliwości i komisji śledczej w sprawie śmierci Barbary Blidy. Jeśli chodzi o śmierć posłanki SLD, to 56 proc. ankietowanych uznało, że komisja śledcza do sprawy jej śmierci powinna również zająć się sprawą afery węglowej. Dokładnie co czwarty pytany był przeciwny zwiększaniu sfery zainteresowań komisji.

37 procent respondentów stwierdziło, że zmiana na stanowisku ministra sprawiedliwości nie jest dobra dla Polski, a 33 procent było odrębnego zdania. 3 na 10 Polaków nie miało własnego zdania lub odmówiła odpowiedzi.

Telefoniczny sondaż został przeprowadzony przez SMG/KRC dla TVP1 w dniach 7-9 grudnia na reprezentatywnej grupie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości