Polska

Polacy strzelają najlepiej na świecie

Polska

WCG 2009Zwycięzcy z Polski

Po porażce naszych piłkarzy z Rumunią polskiego honoru musieli bronić e-sportowcy. I to z jakim skutkiem - "biało-czerwoni" odnieśli spektakularny sukces, zdobywając złoty medal cyberolimpiady w Counter-Strike - popularnej taktycznej grze FPS.

Polska reprezentacja zwyciężyła w światowym finale olimpiady World Cyber Games rozgrywanej w Chengdu w Chinach. World Cyber Games (WCG) to największy na świecie turniej gier komputerowych. Organizowany od 2000 r., w świecie e-sportowym postrzegany jest jako odpowiednik Igrzysk Olimpijskich.

Dla nich to nie pierwszyzna

Reprezentanci polscy w CS to już utytułowani gracze. Na swoim koncie mają wiele międzynarodowych sukcesów odniesionych na turniejach organizowanych na całym świecie. Na Cyberolimpiadzie sięgnęli po złoto już drugi raz. Oprócz prestiżu i kolejnego tytułu mistrza świata, zgarnęli nagrodę w postaci 35 tysięcy dolarów. W finale Polacy po dogrywce pokonali faworyzowane szwedzkie FnaticMSI.

Tym samym Reprezentacja Polski może się poszczycić dwoma medalami na tegorocznym WCG, w sobotę brąz wywalczył Piotr „Pio” Zajkowski w dyscyplinie FIFA 09.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: WCG 2009