Polska

"Polacy są zbiorowym bohaterem 25-lecia"

Polska

Jacek Michałowski był gościem TVN24
Jacek Michałowski był gościem TVN24tvn24
wideo 2/31

- Bez tego codziennego, trudnego patriotyzmu, codziennego trudu, codziennej pracy, nic by się nie stało - mówił w TVN24 szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. Podkreślał, że ostatnie ćwierćwiecze to sukces całej Polski. - Jako społeczeństwo jesteśmy zbiorowym bohaterem tego 25-lecia - zaznaczył.

Krystyna Janda, Henryk Skarżyński, Solange i Krzysztof Olszewscy, Adam Małysz oraz Jerzy Owsiak - to osoby, które według widzów TVN i czytelników "Gazety Wyborczej" najlepiej symbolizują 25 lat polskich przemian.

W niedzielę na uroczystej gali ogłoszono wyniki plebiscytu "Ludzie Wolności". Nagrodę specjalną "GW" dla człowieka 25-lecia odebrał z rąk Adama Michnika Lech Wałęsa.

"Kolejnych 20 kandydatur"

- Wczoraj wybraliśmy parę osób, ale ja mam w głowie już kolejnych 20. Balcerowicz na przykład - bez Balcerowicza nie byłoby przemian gospodarczych, bez wielkiej reformy samorządowej to państwo w ogóle by się nie zmieniło - powiedział. - Bez wielkiej reformy gospodarczej, budowy małych, średnich przedsiębiorstw kraj by był taki, jak 25 lat temu.

I dodał: - Myślę, że jako społeczeństwo jesteśmy zbiorowym bohaterem tego 25-lecia, ponieważ bez tego codziennego, trudnego patriotyzmu, codziennego trudu, codziennej pracy nic by się nie stało.

"Warto być teamem"

- Bez wątpienia wybraliśmy pięć wspaniałych osób. To, co charakteryzuje te pięć osób, to jest to, że każda z nich miała za sobą zespół i pracuje razem - powiedział szef Kancelarii Prezydenta.

- Warto być teamem. W pewnym sensie zobaczyliśmy to, że było bardzo wiele różnych ludzi, różnych dziedzin, ale jednak stanowi to pewną całość - zauważył.

Zwrócił uwagę na to, że przed Polakami stoją teraz "dziesiątki różnych wyzwań". - Mamy kolejne 25 lat, mamy bardzo wielu ludzi , którzy z tej wolności mniej skorzystali niż inni - podkreślił Michałowski.

Oni zagrali dla "Ludzi Wolności"
Oni zagrali dla "Ludzi Wolności"TVN
wideo 2/30

Autor: nsz//rzw / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości