Polska

Polacy nie wierzą w zamach, ale chcą powołania międzynarodowego zespołu

Polska

MAKWrak samolotu nadal znajduje się w Smoleńsku

56 proc. Polaków nie wierzy, że 10 kwietnia 2010 roku doszło do zamachu na samolot prezydencki TU-154M. Przeciwnego zdania jest 36 proc. - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.

56 proc

W możliwość zamachu "zdecydowanie" nie wierzy 31 proc. ankietowanych, a "raczej nie" 25 proc. "Zdecydowanie tak" na to pytanie odpowiada 17 proc., a "raczej tak" 19 proc.

Zdania w tej sprawie nie ma 8 proc. badanych. Polacy chcą powołania międzynarodowego zespołu Ankietowani zostali także zapytani, czy powinien powstać międzynarodowy zespół badający sprawę katastrofy smoleńskiej. Według 15 proc. "zdecydowanie nie powinien", a według 18 proc. "raczej nie" powinien.

Większość badanych pomysł jego powołania jednak popiera - 28 proc. uważa, że "raczej" powinien powstać, a że "zdecydowanie tak" - 35 proc.

4 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie.

Prokuratura powinna informować częściej

W sondażu poproszono także o ocenę przekazywania opinii publicznej przez prokuraturę informacji o postępach w śledztwie smoleńskim.

Według 66 proc. prokuratura powinna częściej i dokładniej informować o śledztwie. Zdaniem 26 proc. informuje ona o nim wystarczająco często i dokładnie. 8 proc. nie miało zdania.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono 31 października na reprezentatywnej grupie 1002 dorosłych Polaków.

Prokuratura powinna informować częściej - uważają badani

Autor: nsz / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: MAK

Raporty:
Pozostałe wiadomości