Pokazał palcem na Ziobrę i powiedział: arcyzbrodniarz

Aktualizacja:
Gosiewski: Karpiniuk trzykrotnie pokazał palcem na Ziobrę i powiedział: arcyzbrodniarz
Gosiewski: Karpiniuk trzykrotnie pokazał palcem na Ziobrę i powiedział: arcyzbrodniarz
Fot. PAP; video: TVN24
Fot. PAP; video: TVN24Gosiewski: Karpiniuk trzykrotnie pokazał palcem na Ziobrę i powiedział: arcyzbrodniarz

- Zdarzyły się smutne wydarzenia - ujawnia przebieg tajnego posiedzenia Sejmu Przemysław Gosiewski (PiS). - Poseł PO Sebastian Karpiniuk, trzykrotnie pokazał palcem na Ziobrę i nazwał go arcyzbrodniarzem. -Ja go tylko cytowałem - broni się Karpiniuk.

Pan minister określił się takim mianem. Ja zacytowałem tylko pana ministra. Sebastian Karpiniuk (PO)

Jestem przyzwyczajony do polityków, którzy mając coś na sumieniu, kierują pod moim adresem wyzwiska. Zbigniew Ziobro (PiS)

Karpiniuk zostanie wezwany pod sąd i będziemy domagać się bardzo wysokiego odszkodowania na rzecz Caritasu. Przemysław Gosiewski (PiS)

Karpiniuk: Posłowie PiS nie mają dystansu
Karpiniuk: Posłowie PiS nie mają dystansuTVN24

Ziobro: przyzwyczaiłem się

- Nie odnoszę się do takiego stylu, gdyż jestem przyzwyczajony do polityków, którzy mając coś na sumieniu, zwłaszcza niekompetencje, kierują pod moim adresem wyzwiska - skomentował słowa Karpiniuka Ziobro i dodał: -Wyzwiska i agresja PO wynikają z bezradności tej formacji w rządzeniu krajem.

PiS: idziemy do sądu!

Ziobro zapewnia, że słowa Karpiniuka nie zrobiły na nim wrażenia, ale jego klubowi koledzy nie zamierzają tak zostawić sprawy. Posłowie PiS tłumaczeń Karpiniuka nie przyjmują do wiadomości i zapowiadają wystąpienie w tej sprawie do komisji etyki poselskiej. Grożą mu też poważniejszymi konsekwencjami. - Karpiniuk zostanie wezwany pod sąd i będziemy domagać się bardzo wysokiego odszkodowania na rzecz Caritasu - poinformował Gosiewski.

- To jest niedopuszczalne! Takiego przypadku nie było w ciągu 18 lat pracy Sejmu, żeby jeden poseł wobec drugiego użył takiego określenia - oburzał się szef klubu PiS.

Partia Jarosława Kaczyńskiego chce żeby to był "jasny sygnał dla wszystkich politykierów, czyli - jak wyjaśnił poseł Gosiewski - osób, które chcą poprzez swoje barwne złośliwie i nieprawdziwe wypowiedzi zasłynąć".

Andrzej Dera (PiS) powiedział, że sprawą wypowiedzi Karpiniuka zajmował się Konwent Seniorów zwołany w trakcie utajnionej części obrad. Według relacji Dery, po spotkaniu Konwentu marszałek Sejmu poinformował posłów, że poprosi komisję etyki aby zajęła się wypowiedzią Karpiniuka.

Piątkowe posiedzenie Sejmu, podczas którego występował Karpiniuk, było utajnione. Posłowie wysłuchali na nim informacji na temat skali stosowania podsłuchów przedstawioną przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Źródło: TVN24, Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fot. PAP; video: TVN24

Pozostałe wiadomości