Polska

Znak pokoju dla rodziny Pawła Adamowicza

Polska

[object Object]
Andrzej Duda przekazał znak pokoju rodzinie Pawła Adamowiczatvn24
wideo 2/20

W sobotę odbyła się msza pogrzebowa zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W mszy wziął udział między innymi prezydent Andrzej Duda, szef Rady Europejskiej Donald Tusk oraz byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. W końcowej części mszy przekazali znak pokoju rodzinie zmarłego prezydenta Gdańska.

W gdańskiej Bazylice Mariackiej w sobotę odbyła się msza pogrzebowa zamordowanego prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

ZOBACZ RELACJĘ Z POGRZEBU ADAMOWICZA >

Podczas mszy, gdy zebrani przekazywali sobie znak pokoju, wielu z nich podchodziło do rodziny zmarłego prezydenta - rodziców, żony, brata i dwóch córek. Znak pokoju przekazał im między innymi prezydent Andrzej Duda.

Adamowicz zmarł po ataku nożownika

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania, czyli od 1990 r. W latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

Autor: ads//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości