W sobotę pogrzeb Kristiny. Urzędnicy piszą o apelu jej mamy

TVN24

Podejrzany o zabójstwo Kristiny usłyszał we wtorek kolejny zarzuttvn24
wideo 2/35

Gmina Żarów w imieniu rodziny poinformowała o szczegółach sobotniej uroczystości pogrzebowej zamordowanej w czwartek 10-letniej Kristiny z Mrowin. Matka dziewczynki zwróciła się z apelem do osób, które chcą uczestniczyć w pogrzebie.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej dolnośląskiej gminy we wtorek poinformowano, że pogrzeb dziewczynki odbędzie się w sobotę 22 czerwca o godzinie 10 na cmentarzu komunalnym w Żarowie.

"Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty" - napisano.

Zaapelowano też do mediów i mieszkańców, którzy będą uczestniczyć w pogrzebie. "Zwracamy się również z prośbą do przedstawicieli mediów oraz do osób zamierzających uczestniczyć w pożegnaniu Kristiny o uszanowanie uczuć i prywatności rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej" - napisano w komunikacie.

Podejrzany o zabójstwo aresztowany. Usłyszał zarzuty

10-letnia Kristina w ubiegły czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała, od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin. Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzany o jej zabójstwo 22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie. Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowego w sądzie. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.

Ustalenia tvn24.pl na temat podejrzanego. CZYTAJ WIĘCEJ >

Autor: ads/adso / Źródło: PAP

Raporty: