Polska

Pogrzeb chłopca z Cieszyna w przyszłym tygodniu

Polska

TVN24Zdjęcie chłopca

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie pochowany chłopiec, którego ciało znaleziono w marcu w stawie na obrzeżach Cieszyna. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, zgodę w tej sprawie wyda w piątek prokuratura w Bielsku Białej.

Chłopczyk, którego tożsamość nadal jest nieznana, spocznie na cmentarzu komunalnym w Cieszynie, w części, gdzie są chowane dzieci.

Kim jest chłopiec?

Zwłoki dziecka zauważyli 19 marca w stawie na obrzeżach Cieszyna dwaj przechodzący w pobliżu chłopcy. Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej. Policja prowadzi postępowanie w sprawie zabójstwa.

Dotychczasowe próby ustalenia przez cieszyńskich policjantów tożsamości dziecka nie przyniosły efektu. Przyjąć można jedynie, że dziecko nie pochodziło z województwa śląskiego, w tym z Cieszyna. Tu funkcjonariusze sprawdzili wszystkie rodziny, w których są chłopcy w podobnym wieku.

Dwulatek, 85 cm, niebieskie oczy

Policjanci przypominają rysopis chłopca: wiek z wyglądu około dwóch lat, wzrost około 85 cm, szczupła budowa ciała, twarz pociągła, czoło wysokie, usta średniej wielkości, cera blada, włosy krótkie proste blond, uszy duże przylegające, nos mały, oczy niebieskie, uzębienie pełne. Jego portret można zobaczyć na stronie śląskiej policji (www.slaska.policja.gov.pl).

Wszystkie osoby, które mogą coś wnieść do śledztwa, proszone są o kontakt z cieszyńskimi policjantami pod numerem telefonu 33 851 62 55 lub z najbliższą jednostką policji, pod numerami 997 i 112.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości