TVN24 | Polska

Nieuchwytny przez 15 lat. Ukrainiec poszukiwany przez Peruwiańczyków zatrzymany w Polsce

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Przejście graniczne Korczowa-Krakowiec
Google EarthPrzejście graniczne Korczowa-Krakowiec

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu obywatel Ukrainy po 15 latach uciekania przed peruwiańskim wymiarem sprawiedliwości został zatrzymany na polsko-ukraińskim przejściu granicznym - poinformowała polska Straż Graniczna.

Czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że mamy do czynienia z niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji. Jak przekazał chorąży sztabowy Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, właśnie na podstawie czerwonej noty 54-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej na Podkarpaciu.

"Był poszukiwany od kilkunastu lat, w kilkudziesięciu krajach świata"

Mężczyzna był poszukiwany przez peruwiański wymiar sprawiedliwości za handel narkotykami.

Zakielarz potwierdził w piątek, że poszukiwanego przez Interpol handlarza narkotykami zatrzymano dzień wcześniej w Korczowej w trakcie kontroli przed wyjazdem z Polski. - Strażnik graniczny, sprawdzający dane obywatela Ukrainy w międzynarodowych bazach policyjnych, ustalił, że mężczyzna jest w zainteresowaniu peruwiańskich służb. Był poszukiwany od kilkunastu lat, w kilkudziesięciu krajach świata w związku z organizowaniem transportów narkotykowych z Peru do Europy - opisał Zakielarz.

Za zarzucane przestępstwa mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Autor:akw//rzw

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości