"Odśnieżone rondo po dziesięciu minutach było białe" 

Autor:
tm/gp
Źródło:
TVN24
Atak zimy. Najmocniej i najdłużej sypało szczególnie na południowym wschodzie
Atak zimy. Najmocniej i najdłużej sypało szczególnie na południowym wschodzieTVN24
wideo 2/4
rozmowa GDDKiA

Niż Brygida przyniósł w niedzielę w Polsce intensywne opady śniegu. Najmocniej i najdłużej sypało szczególnie na południowym wschodzie. Przedstawiciel rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi, że choć zima nie zaskoczyła drogowców, to fizycznie nie byli jej w stanie przegonić. I podaje przykład odśnieżonego ronda, które po dziesięciu minutach znów było białe. 

- W tym momencie nie mamy opadów śniegu. Nasz sprzęt cały czas pracuje na drogach krajowych. Większość naszych dróg jest czarna i mokra, choć zdarzają się jeszcze fragmenty gdzie występuje błoto pośniegowe, ale walczymy dalej – powiedział w poniedziałek (12 grudnia) na antenie TVN24 Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Strefa opadów kroczy przez Polskę. Alerty IMGW drugiego stopnia.

W niedzielę niż Brygida przyniósł w Polsce intensywne opady śniegu. Najmocniej i najdłużej sypało szczególnie na południowym wschodzie.

Tak wyglądał zasypany śniegiem RzeszówTVN24

Prawie tysiąc wyjazdów z baz

GDDKiA podaje, że w całej Polsce na drogi krajowe wyjechało 2416 pojazdów zimowego odśnieżania.

GDDKiA: Na Podkarpaciu większość dróg krajowych jest już czarna i mokra
GDDKiA: Na Podkarpaciu większość dróg krajowych jest już czarna i mokra

- Na Podkarpaciu wyjechał praktycznie cały nasz sprzęt. Wyjeżdżaliśmy z baz prawie tysiąc razy. Pracujemy cały czas. Teraz kiedy mamy już uprzątnięte drogi, przychodzi kolej na chodniki i drogi serwisowe – mówił Wysocki, dodając że drogowcy przeglądali prognozy pogody i byli przygotowani do ataku zimy.

Czytaj też: Awarie prądu, paraliż na drogach, powalone drzewa

Bartosz Wysocki: fizycznie nie jesteśmy w stanie przegonić tej zimy

Wspomniał też, że w niedzielę na profilu twitterowym GDDKiA pojawiły się dwa nocne zdjęcia tego samego ronda. Na pierwszym widzimy, że rondo zostało właśnie odśnieżone, a 10 minut później jest już białe.

- Fizycznie nie jesteśmy w stanie przegonić tej zimy. Dziesięć minut wystarczyło, żeby droga z powrotem była biała – podkreślał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości