Polska

Poszukiwany za zabójstwo dziennikarza z Mławy zatrzymany. Miał zgłosić się sam

Polska

policjaBartosz N

Policja zatrzymała Bartosza N., podejrzanego o zabójstwo w czerwcu ub.r. dziennikarza Łukasza Masiaka. N. prawdopodobnie sam zgłosił się do prokuratury.

- Potwierdzam, że 29-letni Bartosz N., podejrzany o zabójstwo dziennikarza z Mławy, został zatrzymany. Jutro prokuratora okręgowa w Płocku wyda postanowienie o podjęciu zawieszonego postępowania i przesłucha podejrzanego – poinformowała Iwona Śmigielska–Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Rzeczniczka podkreśliła, że w związku z zatrzymaniem, zawieszone wcześniej śledztwo w sprawie zabójstwa mławskiego dziennikarza zostanie podjęte na nowo.

Zgłosił się sam?

Na godzinę 10 w środę w Prokuraturze Okręgowej w Płocku zaplanowane jest przesłuchanie domniemanego zabójcy dziennikarza z Mławy. Ścigany od czerwca zeszłego roku Bartosz N. usłyszy zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym – postanowienie w tej sprawie tuż po zabójstwie wydała prokuratura.

Bartosz N. został zatrzymany po tym, jak we wtorek po południu prawdopodobnie sam zgłosił się do prokuratury. Miał tłumaczyć, że ma dość, że jest zmęczony ukrywaniem się. N. był poszukiwany poprzez Interpol, a także SIS - System Informacji Schengen.

Europejski Nakaz Aresztowania

Do zabójstwa dziennikarza, 32-letniego Łukasza Masiaka, doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 r. w toalecie kręgielni nocnego lokalu w Mławie. Śledztwo w tej sprawie, prowadzone początkowo przez mławską Prokuraturę Rejonową, przejął ostatnio wydział śledczy płockiej Prokuratury Okręgowej. Czynności w ramach postępowania prowadzić ma Mazowiecka Komenda Policji w Radomiu.

Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Płocku, na wniosek śledczych, zdecydował o wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) Bartosza N., jako podejrzanego o zabójstwo dziennikarza z Mławy. Sąd uznał, iż jest prawdopodobne, że podejrzany o zbrodnię zbiegł za granicę.

Autor: mw/kk / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: policja