Polska

Pod koniec miesiąca "okrągły stół" ws. niepełnosprawnych

Polska

30 kwietnia odbędzie się "okrągły stół" ws. osób niepełnosprawnych

30 kwietnia odbędzie się "okrągły stół" ws. osób niepełnosprawnych - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Jak zapowiadał wcześniej minister Władysław Kosiniak-Kamysz, ma to być okazja do dyskusji na temat systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

"Dotrzymujemy słowa. Parlament już przyjął ustawę przywracającą wsparcie finansowe dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. W tym tygodniu Sejm powinien uchwalić podwyżkę świadczeń dla rodziców niepełnosprawnych dzieci. Tuż po tym, 30 kwietnia, spotkamy się z przedstawicielami środowisk osób niepełnosprawnych przy okrągłym stole" - zapowiedział minister cytowany w komunikacie przesłanym we wtorek przez MPiPS.

"Okrągły stół"

Spotkanie pod hasłem "Jak wspierać osoby niepełnosprawne?" odbędzie się w środę, 30 kwietnia w siedzibie resortu pracy, o godz. 10.

Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich zainteresowanych środowisk, m.in. osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, ekspertów zajmujących się tą problematyką, organizacji pozarządowych, rządu, samorządów oraz parlamentu.

"Okrągły stół", podczas którego rozpocząć się ma dyskusja na temat kompleksowego systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, zapowiedziany został przez Kosiniaka-Kamysza podczas parlamentarnych prac nad ustawami dotyczącymi finansowego wsparcia dla opiekunów dzieci oraz dorosłych osób niesamodzielnych

Autor: jl//tka / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości