Polska

Po trzęsieniu ziemi czas na nowe otwarcie?

Polska


Ostatnie tygodnie były szczególnie trudne dla Ewy Kopacz. Ostre spory z lekarzami i górnikami, a ostatecznie trzęsienie ziemi w najbliższym otoczeniu i odejście trzech kluczowych współpracowników. Wyniki w sondażach szybują w dół. Będzie nowe otwarcie i podróż po Polsce?

W minionym tygodniu premier straciła troje członków jej najbliższego otoczenia, odpowiedzialnych za jej wizerunek i strategię działania. To bez mała trzęsienie ziemi i poważne zmiany w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Gruntowne przemeblowanie

W związku z wymianą kluczowych osób z otoczenia, premier oznajmiła, że „jest nowe otwarcie”. Rozpoczęło to spekulacje, na czym ma ono polegać. Janusz Zemke z SLD w ogóle powątpiewa, czy jest jakakolwiek szansa na nowe otwarcie w obliczu problemów ekonomicznych i społecznych stojących przed Ewą Kopacz. Nowego otwarcia nie widzi też Julia Pitera z PO, choć z innych powodów. - Nie wiem jakie miałoby być. Pani premier wykonuje swoje zadanie zgodnie z obowiązkami ustawowymi - stwierdziła. Na innym biegunie jest Janusz Palikot, w którego ocenie Ewa Kopacz absolutnie nie nadaje się do spełniania swojej funkcji i „jest do wymiany”. Najbliższe tygodnie pokażą, jak sama premier widzi swoje „nowe otwarcie”. Przy okazji stu dni rządu Ewa Kopacz zapowiadała, że ruszy w Polskę. Plan podróży ma być gotowy wkrótce. Teraz z „tylnego siedzenia” za wizerunek ma odpowiadać Michał Kamiński, a premier wesprze jej nowy główny doradca Sławomir Nitras.

Zobacz więcej materiałów "Faktów" TVN

Autor: mk/tr / Źródło: Fakty TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości