Polska

PO ostrzega przed "obciachem" PiS-u. Zaczęła się wojna na wyborcze spoty

Polska

PO ostrzega przez "obciachem" PiS-u
You TubePO i PiS walczą na spoty wyborcze

Adam Hofman chwalący się wielkością swojego przyrodzenia, Krystyna Pawłowicz nazywająca flagę Unii szmatą i Karol Karski z wyrokiem za zdemolowany pokój hotelowy - to bohaterowie najnowszego spotu PO pt. "Siewcy obciachu ruszają na Europę". Jest on odpowiedzią na ubiegłotygodniowy spot PiS.

Wojna na spoty między PO i PiS w kampanii przed wyborami do PE zaczęła się na dobre.

W ub. tygodniu był spot, w którym PiS uderzyło w kandydatów Platformy w eurowyborach za to, że "przynieśli wstyd na całą Europę", a teraz Platforma w spocie utrzymanym w identycznej stylistyce ostrzega, iż "siewcy obciachu ruszają na Europę".

Są to - według PO - Adam Hofman (nie startuje do europarlamentu) chwalący się wielkością swojego przyrodzenia, Karol Karski ("jedynka" na podlaskiej liście PiS) z wyrokiem za zdemolowany pokój hotelowy, oraz Krystyna Pawłowicz (nie startuje) nazywająca flagę Unii szmatą.

Platforma przypomina także w swoim spocie, że podczas marszu PiS w Warszawie Unia Europejska została porównana do obozu koncentracyjnego. Reklamówka kończy się stwierdzeniem "PiS - obciach w Polsce, obciach w Europie".

"Zawiedli w Polsce"

W ubiegłotygodniowym spocie, PiS uderzyło w kandydatów PO na europosłów. Dostało się m.in. Michałowi Boniemu za to, że "chciał ograniczyć wolność w internecie"; Jackowi Rostowskiemu za to, że "zadłużył Polskę bardziej niż Gierek", i Michałowi Kamińskiemu za to, że w "PE bił rekordy nieobecności".

PiS uderzyło też w Jacka Protasiewicza, któremu wytknęło to, że ośmieszył Polskę "nazistowskim skandalem" na lotnisku we Frankfurcie nad Menem.

Spot został skwitowany stwierdzeniem: "Zawiedli w Polsce, zawiodą w Europie".

Spot Prawa i Sprawiedliwości
Spot Prawa i Sprawiedliwości You Tube

Autor: MAC/tr/kwoj / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości