Polska

PO nie ma czasu na lustrację

Polska

Chlebowski: Są ważniejsze rzeczy od lustracji
TVN24Chlebowski: Są ważniejsze rzeczy od lustracji

Platforma Obywatelska w obecnej kadencji nie będzie zajmować się lustracją. - Jest wiele ważniejszych rzeczy, którymi powinien zajmować się Sejm - mówi na łamach "Dziennika" szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Deklaracja Chlebowskiego oznacza to, że nadal obowiązywać będzie niepełna ustawa zmieniona przez Trybunał Konstytucyjny, który zakwestionował w zeszłym roku część przepisów przyjętych przez Sejm.

Słowa Chlebowskiego mogą zaskakiwać z dwóch powodów. Po pierwsze, po decyzji Trybunału zapowiadano nową całościową ustawę lustracyjną. Po drugie, jeszcze kilkanaście miesięcy temu lustracja i otwarcie archiwów służb specjalnych PRL były jednym z priorytetów partii Tuska.

- Platforma przestraszyła się tej sprawy pewnie dlatego, że nam ten temat przysporzył wielu przeciwników - komentuje jeden z autorów poprzedniej ustawy, poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Partia Tuska odpiera zarzuty. - W Polsce jest wyjątkowo dużo środowisk, które wystarczająco ucierpiały na grzebaniu polityków w tej sprawie, dlatego nie przewidujemy jakichkolwiek prac w tym zakresie - podkreśla szef klubu parlamentarnego PO.

Źródło: "Dziennik"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości