PO: nasz rząd będzie inny niż obecny układ

Polska

TVN24Platforma Obywatelska przygotowuje się do wcześniejszych wyborów

Liderzy PO nie wierzą w to, że odbędą się we wcześniejsze wybory, ale się już do nich przygotowują. - To na wszelki wypadek. Ustaliliśmy już wstępne zasady konstruowania list wyborczych - przyznał Donald Tusk.

Platforma Obywatelska przygotowuje się do wyborów. - Zamierzamy je wygrać - oznajmił lider PO Donald Tusk. Dodał, że w rządzie Platformy będą ludzie "odpowiedzialni i spokojni". Szefostwo PO jest przekonane o swojej "realnej szansie na samodzielne zwycięstwo". - Mamy niezłą kondycję i świetne wyniki w sondażach - uważa Tusk.

Tusk zapowiedział, że "przyszły rząd PO nie będzie w niczym przypominał spektaklu układu jaki rządzi Polską od dwóch lat". Odrzucił też możliwość stworzenia koalicji z LiS, PiS czy LiD. - Nie będziemy tworzyć egzotycznych porozumień. PiS i SLD czasem trudno rozróżnić. Obie partie patrzą głównie na własne interesy - ocenił Tusk. Podkreślił, że jeśli PO wygra wybory, to rząd przez nią stworzony będzie koncentrował się na dwóch wyzwaniach: sprawach ochrony zdrowia i przygotowań do EURO 2012.

Kilka godzin wcześniej Bronisław Komorowski zapowiedział, że Platforma nie chce konstruktywnego wotum nieufności ani rządu fachowców. - Chcemy wcześniejszych wyborów - powiedział przed posiedzeniem zarządu partii wiceszef PO.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24