Polska

Po kongresie PiS i konwencji PO. Gościem "Faktów po Faktach" będzie Grzegorz Schetyna

Polska

TVN24Grzegorz Schetyna będzie gościem "Faktów po Faktach"

Dziś w "Faktach po Faktach" ciąg dalszy komentarzy po weekendowym kongresie PiS i sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej. Pierwszym gościem Grzegorza Kajdanowicza będzie wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Wczoraj oficjalnie zrezygnował z kandydowania na szefa partii. Argumentował, że "potrzebna jest współpraca, a nie wojna domowa". Zapytamy, czy to jedyny powód i jakie szanse - jego zdaniem - w starciu z Donaldem Tuskiem ma Jarosław Gowin? W przemówieniu Gowin argumentował, że partia musi wrócić do korzeni.

W drugiej części programu porozmawiamy o zakończonym dziś Kongresie Prawa i Sprawiedliwości, na którym padały mocne słowa. Wczoraj premier Donald Tusk zarzucił prezesowi PiS kłamstwo w sprawie unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego. PiS chce jego wypowiedzenia jako szkodliwego dla gospodarki.

Tymczasem według premiera, to ekipa Kaczyńskiego zgodziła się na przyjęcie pakietu w wersji najgroźniejszej dla Polski. W zamian za - jak się wyraził premier - ułudę władzy, czyli tzw. Joaninę - kompromis dotyczący sposobu podejmowania decyzji w UE.

- Wreszcie rozumiem pana Tuska, który zadał straszliwy cios polskiej gospodarce, zgadzając się na pakiet klimatyczny. Rozumiem, że bardzo się tego wstydzi, ale czy musi zrzucać swoje winy na zmarłych i wmawiać ludziom, że to, co uczynił mój śp. brat, prezydent Lech Kaczyński miało jakikolwiek związek z Joaniną i jakikolwiek związek z tym, że on, chcąc płynąć w głównym nurcie, nie chcąc się narazić pani Merkel, nie zawetował tych fatalnych dla Polski decyzji - stwierdził dziś Kaczyński. O te słowa, o koncepcję przyszłych rządów PiS i krytykę sprawowania władzy przez obecną ekipę, Grzegorz Kajdanowicz zapyta byłego posła PiS Pawła Poncyliusza (PJN) i współzałożyciela PO, Pawła Piskorskiego (Stronnictwo Demokratyczne). Zapraszamy o 19:20.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości