Polska

PO i PiS bliskie remisu. Obie partie straciły. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Polska

Poparcie dla partii politycznych

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w przyszłą niedzielę 31 proc. badanych zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. Na niewiele mniej liczną - 30-procentową - grupę zwolenników mogłoby liczyć Prawo i Sprawiedliwość. To wyniki sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Zarówno Platforma Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość zanotowały spadek w porównaniu z sondażem przeprowadzonym 12 stycznia. Wtedy był remis: PO i PiS otrzymały po 34 proc. deklarowanego poparcia.

Według najnowszego sondażu 10 proc. ankietowanych głosowałoby na SLD (1 punkt proc. więcej niż w styczniu). PSL może liczyć na głosy 6 proc. respondentów, czyli tyle samo co w poprzednim badaniu.

KORWIN na progu wyborczym

5 proc. ankietowanych popiera nową partię Janusza Korwin-Mikkego - KORWiN. Na Twój Ruch głosowałoby 4 proc. ankietowanych (poprzednie notowania tej partii były na poziomie 0 procent).

2 proc. badanych popiera Ruch Narodowy, który zanotował wzrost o 1 punkt procentowy. Spadek z 3 na 1 procent zanotowała z kolei Nowa Prawica (do niedawna ugrupowanie Korwin-Mikkego).

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown w dniu 16 lutego br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.

Autor: js//rzw / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości