Polska

PO dwukrotnie przebija PiS

Polska

tvnSondaż dla "Faktów" TVN

Wyborcy dają partii premiera studniówkowy prezent. Poparcie dla Platformy Obywatelskiej znowu rośnie i gdyby wybory odbyły się dziś, dostałaby ponad dwa razy więcej głosów niż PiS - wynika z najnowszego sondażu SMG\KRC dla "Faktów" TVN.

PO rośnie, PSL tuż nad progiem

Partię Donalda Tuska po trzech miesiącach jej rządów popiera 58 proc. Polaków. Ugrupowanie byłego premiera mogłoby liczyć na ponad połowę głosów mniej. Sympatię do Prawa i Sprawiedliwości deklaruje co czwarty pytany.

Daleko w tyle jest LiD, które z 6 procentowym poparciem nie przekroczyłoby progu wyborczego (dla koalicji wyborczych wynosi on 8 proc.). Koalicja najwyraźniej nie służy rządowemu partnerowi PO. PSL popiera tylko co dwudziesty pytany. Z 5 procentowym poparciem partia wicepremiera Waldemara Pawlaka balansuje na granicy progu wyborczego.

2/3 Polaków poszłoby na wybory w lutym

"Fakty" zapytały też o ewentualną frekwencję, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Do urn chętnie poszłoby już blisko 2\3 ankietowanych (64 proc.). Prawie co piąty (19 proc.) na pewno nie wziąłby udziału w głosowaniu. "Jeszcze nie wiem" odpowiedziało 17 proc. pytanych.

Sondaż został zrealizowany 21 i 22 lutego przez MillwardBrown SMG/KRC na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie osób pełnoletnich.

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn

Pozostałe wiadomości