PO: albo publikacja wyroku, albo złożymy zawiadomienie do prokuratury

PO: albo publikacja wyroku, albo złożymy zawiadomienie do prokuratury
PO: albo publikacja wyroku, albo złożymy zawiadomienie do prokuratury
TVN 24
TVN 24Tomczyk: żeby rozwiązać ten konflikt, wystarczy ten wyrok opublikować

- Rządowe Centrum Legislacji odgrywa rolę drukarki. Drukarka nie może mówić osobie, która drukuje, czy może ona coś wydrukować, czy nie - powiedział w programie "Fakty po Faktach" poseł PO Cezary Tomczyk. Skomentował w ten sposób zapowiedź premier, że nie opublikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

- W tej chwili większość parlamentarna, czyli PiS, bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się w kraju - podkreślił Tomczyk. - To nie jest spór między demokracją a PiS - dodał.

"Rządowe Centrum Legislacji odgrywa rolę drukarki"

Poseł PO przypomniał, że "wszystkie instytucje niezależne zajmujące się w Polsce prawem absolutnie zmiażdżyły ustawę PiS". - Żeby rozwiązać ten konflikt, wystarczy ten wyrok opublikować - stwierdził. - Jeżeli tak się nie stanie, to PO złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, urzędniczego przestępstwa, przez panią minister Kempę (Beata Kempa, szefowa kancelarii premiera - red.). Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia pod koniec ubiegłego roku. Prokuratura wtedy wszczęła postępowanie, teraz to będzie test niezależności prokuratury - zapowiedział.

- Rządowe Centrum Legislacji odgrywa rolę drukarki. Drukarka nie może mówić osobie, która drukuje, czy może ona coś wydrukować, czy nie - podsumował Tomczyk.

"Rzepliński nie stosuje się do prawa"

Zdaniem posła PiS Arkadiusza Mularczyka prezes TK prof. Andrzej Rzepliński "od dawna nie stosuje się do prawa". - To nie jest tak, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów jest drukarką. W dniu wczorajszym i dzisiejszym pani premier i minister sprawiedliwości jednoznacznie powiedzieli, że nie było to posiedzenie Trybunału, więc nie zapadł wyrok - dodał.

Autor: mart//rzw / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości