Polska

Plebiscyt Ludzie Wolności. "Chodzi o to, żebyśmy poszukali tych, którzy nie zmarnowali talentu"

Polska

"Chodzi o to, żebyśmy poszukali tych, którzy nie zmarnowali talentu"
tvn24Edward Miszczak i Jerzy Wójcik byli gośćmi TVN24

Chodzi o to, żebyśmy poszukali tych, którzy nie zmarnowali talentu - mówił Edward Miszczak o "Ludziach Wolności", wspólnym plebiscycie TVN i "Gazety Wyborczej". - Oczywiście nie będzie łatwo - podkreślił dyrektor programowy TVN. A wicenaczelny "GW" dodał: - Chcemy pokazać ludzi, którzy potrafią z tą wolnością coś zrobić. W sensie społecznym, ale też osobistym.

Z okazji 25-lecia odrodzenia wolnej Polski wybieramy "Ludzi Wolności". Widzowie i czytelnicy mogą zgłaszać swoich kandydatów, którzy są dla Polaków symbolem niepodległości, rozwoju i demokracji.

- Pomyśleliśmy sobie, że chcemy coś zrobić razem i pokazać tych ludzi, którzy umieli wykorzystać wolność. Bo tych, którzy ją wywalczyli znamy, o nich wiemy, ich mieliśmy w opowieściach non stop. Natomiast tych, którzy próbowali z tą wolnością coś zrobić - jednym się udało, innym nie - z tym jest już gorzej - tłumaczył na antenie TVN24 powody powołania plebiscytu Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

"W przestrzeni publicznej bardzo mało mówi się o nauce"
"W przestrzeni publicznej bardzo mało mówi się o nauce"tvn24

"Pokazać tych, którzy potrafią"

Konkurs składa się z pięciu kategorii - społeczeństwo, nauka, kultura, sport i biznes.

- Wydaje się, że ta kategoria społeczeństwo będzie jednak bez polityków. Bo gdybyśmy pomyśleli o tych wielkich, innych nazwiskach, które chociażby w obszarze charytatywności się pojawiły, to politycy jakoś nijak do tego się mają. Myślę, że jeśli jeden plebiscyt nie będzie zawierał ich nazwisk to wszystkim dobrze zrobi - dodał Miszczak. Jerzy Wójcik, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" zwracał uwagę, że dzięki plebiscytowi pokazać osoby, których przykład może być aktualny i potrzebny nie tylko na dziś, ale też na jutro. - Chcemy pokazać ludzi, którzy potrafią z tą wolnością coś zrobić w sensie społecznym, ale też osobistym - tłumaczył.

"Nie będzie łatwo"

- W przestrzeni społecznej bardzo mało się mówi o nauce, o dokonaniach naukowych Polaków. A to są dziesiątki, setki tysiące ludzi, którzy w laboratoriach, bibliotekach, na uniwersytetach cały czas pracują, odkrywają świat. To jest może czas, żeby takie osoby pokazać - argumentował Wójcik. - Generalnie chodzi o to, żebyśmy poszukali tych, którzy nie zmarnowali talentu. Oczywiście nie będzie łatwo - podsumował dyrektor programowy TVN.

"Ludzie Wolności" w Dzień Dobry TVN
"Ludzie Wolności" w Dzień Dobry TVNDzień Dobry TVN

CZYTAJ TEZ NA: dziendobry.tvn.pl

Jak wziąć udział w plebiscycie? Sprawdź

Autor: nsz//kdj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Raporty:
Pozostałe wiadomości