Polska

Platforma zacznie na Śląsku

Polska

TVN24Tomczykiewicz urodził się w Pszczynie, do Sejmu został wybrany z okręgu bielskiego

Oficjalnie kampania samorządowa Platformy Obywatelskiej rozpocznie się w październiku a, jak informuje "Rzeczpospolita", inauguracyjna konwencja odbędzie się na Śląsku. Stąd pochodzi Tomasz Tomczykiewicz, szef klubu parlamentarnego PO, z tego regionu też PO wprowadziła do Sejmu najwięcej - bo 29 - posłów.

- Tu jest samorządowy krwiobieg. Jest najwięcej w raju miast powyżej 100 tys. mieszkańców - tłumaczy wybór miejsca na rozpoczęcie kampanii Tomczykiewicz.

Przygotowania czas zacząć

Według "Rzeczpospolitej", podczas konwencji Platforma ma zaprezentować kandydatów na prezydentów największych miast. W imprezie udział wezmą najwyższe władze partii, w tym szef rządu premier Donald Tusk.

Nie ustalono jeszcze, w którym śląskim mieście odbędzie się konwencja. W grę wchodzi niespełna 200 tys. Zabrze, gdzie według spekulacji na prezydenta kandydować ma szef komisji hazardowej Mirosław Sekuła.

I choć oficjalnie kampania PO ma rozpocząć się dopiero w październiku, to jak donosi "Rz", nieoficjalnie politycy PO przyznają, że w wielu regionach przygotowania do wyborczej walki już się rozpoczęły.

Najwcześniejszy możliwy termin wyborów samorządowych to koniec listopada.

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości