Polska

Platforma podniosła się z sondażowego upadku

Polska

Aktualizacja:

Platforma Obywatelska podnosi się z ostatniego sondażowego upadku i znów może być pewna pewnego triumfu w wyborach parlamentarnych. Jak wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN, w lutym na partię Donalda Tuska chciałoby głosować dwa razy więcej wyborców, niż na PiS. Jeszcze miesiąc temu, ten sam sondaż dla polityków PO był sporym zmartwieniem.

Na Platformę chce dziś głosować 44 procent respondentów - o 7 pkt. proc. więcej niż miesiąc temu. Dokładnie o tyle samo spadło poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości - na partię Jarosława Kaczyńskiego chce dziś oddać głos 21 procent Polaków. Tym samym Platforma odrobiła straty z zeszłego miesiąca i znów może cieszyć się bezpieczną sondażową odległością od PiS. POPRZEDNIE BADANIE: WIELKI SONDAŻOWY UPADEK PO

Na wejście do Sejmu - wynika z lutowego sondażu - mogłoby też liczyć SLD. Na partię Grzegorza Napieralskiego chciałoby oddać swój głos 9 proc. ankietowanych (2 pkt. proc. mniej, niż miesiąc temu).

Poparcie dla partii politycznych (tvn24.pl) TVN24.pl

Pod "kreską" - z wynikiem 4 proc. - znalazłby się natomiast PSL. Koalicjant Platformy stracił w tym miesiącu 1 punkt procentowy.

LPR zyskuje, nikt nie chce głosować na SD

Stosunkowo dobry wynik zanotowała nieobecna w Sejmie Liga Polskich Rodzin. Co prawda partia partia Witolda Bałażaka (szef LPR) nie przekroczyłaby progu wyborczego, jednak niewielkimi kroczkami zmierza do 5 proc. wyniku (w zeszłym miesiącu partia ta mogła liczyć na uznanie 3 proc. wyborców, a w tym na 4 proc.). O wiele gorzej radzą sobie pozostali "outsiderzy" - Polska XXI, Samoobrona i Porozumienie dla Przyszłości mogliby liczyć na poparcie 1 proc. wyborców. Nikt z ankietowanych nie chciał za to zagłosować na Prawicę Rzeczpospolitej, Stronnictwo Demokratyczne i Polskę Plus.

Wysoka frekwencja

Frekwencja wyniosłaby 55 proc. 21 proc. nie wie, na kogo głosować.

Sondaż dla "Faktów" TVN został przeprowadzony przez MillwardBrown SMG/KRC w dn. 17-18 lutego na próbie 1001 dorosłych Polaków.

Źródło: TVN

Pozostałe wiadomości