Polska

Platforma odrabia straty w sondażach

Polska

Aktualizacja:
 
TVN24Donald Tusk znów może mieć lepszy nastrój

Najnowszy sondaż poparcia pokazuje, że po tygodniowym zawahaniu Platforma Obywatelska odrabia straty. W ostatni weekend poparcie dla PO deklarowała znów ponad połowa ankietowanych.

Według sondażu SMG/KRC dla telewizji publicznej notowania powróciły do sytuacji sprzed dwóch tygodni: Platforma ma 53 procent poparcia, zaś drugie w kolejności Prawo i Sprawiedliwość 24 procent.

Kolejne miejsce zajmują Lewica i Demokraci z 9 procentami, oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głosowałoby 6 proc. badanych. 1 procent pytanych chciałby zagłosować na inne niż wymienione ugrupowanie, zaś 4 proc. ankietowanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

Wyniki są podobne do uzyskanych przez ugrupowania przed ponad dwoma tygodniami. i sporo korzystniejsze dla PO w porównaniu z tymi z zeszłego tygodnia.

Frekwencja wyborcza

Według aktualnego sondażu zdecydowanie większość ankietowanych poszłaby do wyborów, gdyby odbyły się one w tę niedziele. Taki zamiar deklarowało 66 proc. badanych. 15 proc. nie wie czy poszłoby głosować , natomiast 19 proc. zdecydowanie stwierdziło, że nie poszłoby do wyborów.


Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości