TVN24 | Polska

Zebrało się kierownictwo Platformy Obywatelskiej. Wśród możliwych tematów list z apelem o zmiany w partii

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
PAP
Budka skomentował list parlamentarzystów PO i KOTVN24
wideo 2/4
TVN24Budka skomentował list parlamentarzystów PO i KO

Po godzinie 15 rozpoczęło się posiedzenie Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej. Według rzecznika PO Jana Grabca tematem są "sprawy bieżące". Niewykluczone, że władze partii powrócą do dyskusji o liście ponad 50 parlamentarzystów PO i KO, w którym znalazł się apel o zmiany w partii.

Część członków władz Platformy Obywatelskiej stawiła się osobiście w piątek w siedzibie partii przy ulicy Wiejskiej, jednak większość uczestniczy w obradach zdalnie.

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że przedmiotem posiedzenia mają być "sprawy bieżące". Wiceszef Platformy Rafał Trzaskowski mówił na konferencji prasowej w Opolu, że tematem ma być między innymi "to, co się dzieje dzisiaj w Polsce". - Będziemy dyskutowali też o tym, jak będziemy podejmowali decyzje w najbliższych tygodniach i miesiącach – dodał prezydent Warszawy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

List otwarty do kierownictwa

Jednym z tematów piątkowego spotkania może być ubiegłotygodniowy list ponad 50 parlamentarzystów do kierownictwa partii, a także relacje między PO a Ruchem Wspólna Polska oraz Campusem Polska Przyszłości Trzaskowskiego. Kwestie te były poruszane podczas wtorkowego spotkania prezydium zarządu.

Budka skomentował list parlamentarzystów PO i KOTVN24

Grupa parlamentarzystów PO i KO w liście otwartym do swych kolegów partyjnych i klubowych zaapelowała o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej". - Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów – zaznaczyli autorzy listu.

List adresowany był do "parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej". Pod listem podpisanych jest 51 parlamentarzystów, w tym były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki, a także b. szef klubu PO Sławomir Neumann. Podpisani są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO: Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński czy senator Zygmunt Frankiewicz.

Jan Grabiec: lepiej rozmawiać, niż pisać listyTVN24

Autor:mjz//rzw

Źródło: PAP