Polska

"Platforma nie zauważyła, że świat się zmienił"

Polska

Fakty po Faktach. Nowacka i Girzyński o hejterach
tvn24W "Faktach po Faktach" dyskusja o hejterach

- Źle się dzieje, że partia rządząca ustami premier zastanawia się nad tym, jak kogoś hejtować - powiedziała w "Faktach po Faktach" Barbara Nowacka z Twojego Ruchu, komentując doniesienia o rzekomym zatrudnieniu przez PO internetowych hejterów. - Wyborcy mają dość nienawiści - ocenił poseł niezrzeszony Zbigniew Girzyński.

W środę w internetowym wydaniu "Rzeczpospolita" cytowała jednego z uczestników spotkania klubu parlamentarnego PO z Ewą Kopacz, że premier zatrudniła 50 osób, które będą krytykować PiS.

- Bardzo mnie to bawi, że Platforma nie zauważyła, że minęło 10 lat, że świat się zmienił i media społecznościowe to nie jest coś, czym można sterować - powiedziała w "Faktach po Faktach" Barbara Nowacka.

- Źle się dzieje, że partia rządząca ustami premier zastanawia się nad tym, jak kogoś hejtować, a nie - jak z kimś merytorycznie rozmawiać - oceniła. Dodała, że "młodzi ludzie nie dadzą się tak manipulować".

"Ludzie będą czuli przyzwolenie do obrażania polityków"

- Cała dyskusja wokół hejterów w Platformie wzięła się z niezrozumienia słowa hejter. Ludzie, którzy pisali swoje posty przeciwko PO i Bronisławowi Komorowskiemu nie musieli być opłacani, po prostu ludzie czasami tak czują - zauważyła. Podkreśliła, że wolałaby, by "politycy zajmowali się komunikacją, a nie rzucaniem obelg". - Jeśli politycy będą się obrażali, ludzie będą czuli pełne przyzwolenie do obrażania polityków i siebie nawzajem - zaznaczyła.

- Generałowie, którzy mają plany prowadzenia wojen, chcą prowadzić wojny w taki sposób w jaki się odbywały ostatnio
. Każda kampania następna jest inna. 
Wszyscy mają jednak dosyć nienawiści
. Myślę, że temu wyborcy powiedzieli stop - powiedział Zbigniew Girzyński.

Dodał, że "jeżeli hejterzy będą pisali w internecie to, co mówi Stefan Niesiołowski, to PO poniesie sromotną porażkę".

Beata Szydło premierem?

Politycy byli też pytani o kandydaturę Beaty Szydło na premiera. - W PiS jest wielu doskonałych kandydatów na rożne funkcje publiczne - stwierdził Girzyński. - Kandydata będzie przedstawiał prezydent, poczekajmy więc na rozstrzygnięcia wyborcze. Życzę sukcesu i kibicuję PiS - podkreślił.

- Beata Szydło zrobiła dobrą, sprawną kampanię. Rzeczywistość nam pokaże. PiS pewnie dokona wyboru najlepszego dla siebie - oceniła Nowacka.

Organizacje LGBT piszą do prezydenta elekta

Odniosła się także do listu organizacji LGBT, które proszą o spotkanie z prezydentem elektem. Andrzej Duda pytany w "Rzeczpospolitej", co zrobi, jeśli przyjdą do niego geje z propozycją małżeństw jednopłciowych, odpowiedział, że się z nimi spotka i będzie szczerze rozmawiał. - Rozumiem organizacje LGBT, że chcą się spotkać z prezydentem. W dojrzałych demokracjach jest to zupełnie normalnie, że organizacje pozarządowe spotykają się z prezydentem - mówiła.

- Jeśli członkowie organizacji LGBT będą obawiali się o swoje bezpieczeństwo, zawsze będę stawał w ich obronie. (..) Ale to nie oznacza, że będziemy demontować w Polsce porządek prawny i porządek wynikający z tradycji - zaznaczył z kolei Girzyński.

Autor: eos//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości