Platforma i potem długo nic

Aktualizacja:
 
TVN24Wyborczy sondażowy sukces PO

Platforma rośnie w sondażach i notuje najwyższy w tym roku wynik - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Mniej powodów do zadowolenia ma natomiast PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego co prawda jest druga w stawce, ale do PO brakuje jej aż 35 punktów procentowych.

Gdyby wybory do parlamentu odbywały się na początku marca, to PO mogłaby liczyć na poparcie 59 proc. ankietowanych - wynika z przeprowadzonego na początku marca sondażu TNS OBOP. Z kolei na PiS chce zagłosować 24 proc. respondentów. W porównaniu z ubiegłym miesiącem, poparcie dla PO zwiększyło się o 2 punkty procentowe. Notowania PiS spadły o 1 punkt procentowy. Oznacza to więc, że kongres PiS na razie nie przyniósł tej partii korzyści sondażowych.

8 proc. Polaków, mających zamiar wziąć udział w wyborach, deklaruje oddanie swego głosu na SLD (o 1 punkt proc. więcej niż przed miesiącem). PSL może liczyć na głosy 3 proc. (to o 2 punkty proc. mniej niż w lutym).

 
Wyniki najnowszego sondażu TVN24.pl

Śladowe poparcie dla pozostałych partii

Wśród pozostałych partii, tylko 2 proc. respondentów deklaruje poparcie dla SdPl i LPR. 1 proc. badanych chce natomiast głosować na Partię Demokratyczną-demokraci.pl i KPEiR. Mniej niż jeden na stu ankietowanych ma zamiar głosować na UP, UPR, Prawicę Rzeczypospolitej, Samoobronę i SD.

Chęć wzięcia udziału w wyborach deklaruje 30 proc. badanych, a 25 proc. twierdzi, że raczej poszłoby głosować.

TNS OBOP przeprowadził badanie w dniach 4-7 marca na liczącej 967 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości