Platforma dwa razy mocniejsza niż PiS

 
TVN24Gdyby wybory odbyły się w niedzielę PO rządziłaby samodzielnie

Partia Donalda Tuska ma dziś najmocniejszą pozycję w swojej historii - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP dla "Dziennika". Gdyby wybory odbyły się w niedzielę PO dosłownie zmiotłaby pozostałe partie i z 53 procentowym poparciem mogłaby rządzić samodzielnie.

Z sondażu TNS OBOP dla „Dziennika” wynika, że Platforma Obywatelska z łatwością uzyskałaby większość w Sejmie i nie musiałaby wchodzić w żadne koalicyjne mariaże. PO wprowadziłoby do parlamentu 293 swoich reprezentantów, przy zaledwie 119 PiS-u i 46 PSL-u. Poza Sejmem znalazłby się natomiast LiD z 7 procentowym poparciem (próg wyborczy dla koalicji partyjnych wynosi bowiem 8 proc.).

W porównaniu z wynikami wyborów z 21 października PO zyskałaby prawie 12 punktów procentowych. PiS straciłby natomiast siedem (z 32 proc. do 25 proc.). Swoją pozycję nieznacznie poprawiłoby natomiast PSL - z 8,9 proc. do 11 proc. W parlamencie znaleźliby się przedstawiciele zaledwie tych trzech partii. Pozostałe nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Sondaż TNS OBOP dla „Dziennika” przeprowadzony został 7 października 2007 roku na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.

Źródło: "Dziennik"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości