Polska

PiS zaprasza Rokitę

Polska

TVN24Michał Kamiński: drzwi dla Rokity są otwarte

- Drzwi Prawa i Sprawiedliwości są otwarte dla Jana Rokity - powiedział w radiu RMF FM sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Dodał, że "rozumie, iż Rokita takiej decyzji nie chciałby podejmować szybko".

Na pytanie, czy PiS złożył już jakąś ofertę Rokicie Kamiński przypomniał słowa premiera Jarosława Kaczyńskiego, że "przeszłość odkreślamy grubą kreską", więc Rokita - jeśli będzie chciał - może dołączyć do PiS.

Zdaniem prezydenckiego ministra, "polskiej polityce z pewnością odejście Rokity z aktywnego życia publicznego nie służy". Jednak - jak dodał - liczy na to, że "Rokita nie jest człowiekiem sędziwym i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa".

W piątek prezydent Lech Kaczyński mianował żonę Jana Rokity - Nelly swoim doradcą ds. kobiet. Premier Jarosław Kaczyński zadeklarował wówczas, że gdyby polityk PO był zainteresowany współpracą z PiS, to taka współpraca byłaby możliwa.

Rokita podjął w piątek decyzję o wycofaniu się z życia politycznego i rezygnacji z kandydowania w wyborach parlamentarnych. Pozostał jednak w Platformie Obywatelskiej i zadeklarował, że będzie na tę partię głosował.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości