Polska

PiS wciąż przed PO. Kolejne sondaże

Polska

TVN24.plPiS nad PO - sondaż dla RMF FM

Kolejne sondaże dowodzą, że Prawo i Sprawiedliwość popiera więcej osób niż Platformę Obywatelską. Z badania przeprowadzonego dla RMF FM wynika, że PiS zdobywa 30 proc., a PO 27 proc. Z kolei z sondażu dla Polsatu kolejno 42 i 38 proc.

Badanie dla RMF FM przeprowadził MillwardBrown SMG/KRC. Wynika z niego, że partia Jarosława Kaczyńskiego zdobywa 3 punkty procentowe głosów więcej.

Następne miejsce w sondażu z 12 proc. zdobywa Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dalej plasują się Ruch Palikota - 6 proc., PSL i Solidarna Polska - partie zdobywają po 5 proc.. 8 proc. badanych nie ma zdania, kogo poparłoby w wyborach.

Badanie przeprowadzono 11 października na reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych Polaków. Palikot poza Sejmem Z kolei z sondażu dla telewizji Polsat przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że PiS ma 4-punktową przewagę nad PO (42 do 38 proc.).

W sejmowych ławach zasiadłyby jeszcze tylko dwie partie - SLD (6 proc.) oraz PSL (5 proc.). Ruch Palikota plasuje się poniżej progu wyborczego - zdobywa 4 proc. Poza Sejmem - z 2 proc. - znajduje się też Solidarna Polska.

Badanie przeprowadzono na próbie tysiąca dorosłych Polaków.

Przeprowadzony przez CBOS sondaż (od 4 do 10 października na próbie 1007 dorosłych Polaków) pokazuje natomiast, że PO wygrywa z PiS i zdobywa 28 proc. głosów, a partia Jarosława Kaczyńskiego - 24 proc.

Wyniki pozostałych partii to: SLD (8 proc.) i PSL 5 proc. Poniżej wyborczego progu znalazłby się natomiast Ruch Palikota (4 proc.) i Solidarna Polska (3 proc.).

Autor: nsz/tr / Źródło: RMF FM, Polsat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości