Polska

PiS rozpoczyna walkę o inteligencję

Polska

Aktualizacja:

Władze PiS rozpoczynają kampanię, której celem jest przekonanie części polskiej inteligencji do tej partii – zapowiedział w poniedziałek w Krakowie prezes partii Jarosław Kaczyński. Dodał, że PiS chce przekonać Polaków, iż "sfery intelektualne są naturalnym i niezmiernie istotnym zapleczem politycznym dla jego partii".

Kaczyński wziął udział w spotkaniu z sympatykami PiS z krakowskiego środowiska akademickiego, które zorganizowano w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Lider PiS zapowiedział kolejne takie spotkania z intelektualistami na terenie całego kraju.

Dopiero początek kampanii

PiS jako, formacja w gruncie rzeczy inteligencka, została skutecznie przedstawiona opinii publicznej jako formacja antyinteligencka. Odwrócenie tej sytuacji to jest nasze wielkie i wspólne zadanie. Jarosław Kaczyński

Według prezesa PiS w Polsce doszło do „gigantycznego nieporozumienia”. - PiS jako, formacja w gruncie rzeczy inteligencka, została skutecznie przedstawiona opinii publicznej jako formacja antyinteligencka - powiedział. - Odwrócenie tej sytuacji to jest nasze wielkie – i mam nadzieję, że wspólne – zadanie. To jest zadanie, które w tej chwili podejmujemy - zapowiedział.

PiS dla nauki, sztuki i kultury Szef PiS przekonywał zgromadzonych, że cele jego partii są zgodne „z tym wszystkim, co zawarte jest w etosie polskiej inteligencji i zgodne także z tej inteligencji codziennym interesem”.

Cele PiS są zgodne z tym wszystkim, co zawarte jest w etosie polskiej inteligencji i zgodne także z tej inteligencji codziennym interesem. Jarosław Kaczyński

Prezes PiS wyraził też przekonanie, że kierowana przez niego partia za kilka lat skutecznie sięgnie po władzę, mając większą możliwość realizacji swoich celów. - Liczymy na to, że drugi raz dojdziemy do władzy mając dużo lepszą sytuację w parlamencie i mając też lepszą sytuację społeczną. Bo społeczeństwo się przekona, że ci, którzy mieli być dobrzy - i którzy mieli być tą pozytywną alternatywą naszej władzy - są tacy, jacy są – oświadczył J. Kaczyński.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości