"PiS, PO - jedno zło". Kaczyński kończy kampanię wśród okrzyków

TVN24

tvn24Jarosław Kaczyński zakończył kampanię w Rzeszowie

- Jest jedna partia, która uważa, że naród jest całością. Tą partią jest Prawo i Sprawiedliwość - przekonywał w Rzeszowie Jarosław Kaczyński, który zachęcał do głosowania na jego ugrupowanie w niedzielnych eurowyborach. Ostatniemu przed ciszą wyborczą przemówieniu prezesa towarzyszyły okrzyki: "PiS, PO - jedno zło".

W piątek partie polityczne kończą swoje kampanie wyborcze, a liderzy ugrupowań przekonują w ostatnich przed ciszą przemówieniach, dlaczego to właśnie na ich kandydatów warto oddać głos.

Donald Tusk zakończył kampanię w Katowicach, gdzie podkreślał rolę tego regionu dla Polski. Jarosław Kaczyński postanowił wybrać się na Podkarpacie, a ostatnie wystąpienie miał w Rzeszowie.

- Kończymy kampanię objazdem tej części naszego kraju, o której rząd zapomniał - wyjaśnił prezes PiS. Rządowi zarzucił, że nie inwestuje w rozwój tego regionu, a rozpoczęte inwestycje stają w martwym punkcie. - Dwa tygodnie temu byłem na autostradzie, która kończy się w polu - zwrócił uwagę Kaczyński.

- Mamy do czynienia z intencją, która najwyraźniej sprowadza się do tego, że pewna część Polski ma mieć przywileje, a pewna część Polski ma tych przywilejów nie mieć, a w gruncie rzeczy być dyskryminowana. To jest stan, którego w żadnym wypadku nie możemy zaakceptować - powiedział szef PiS, którego wystąpieniu towarzyszyły okrzyki "PiS, PO - jedno zło".

"Donald Tusk jeździ i zapowiada"

Kaczyński podkreślił, że widzi na Podkarpaciu "ogromny potencjał", który musi zostać wykorzystany. Winą za to, że do tej pory tak się nie stało prezes PiS obarczył PO, ale także PSL. - PSL jest dzisiaj partią zupełnie pozbawioną tego ducha, którego nadał kiedyś ruchowi ludowemu Wincenty Witos. Pamiętajmy, na tej ziemi powstał ruch ludowy. Dzisiaj pozostało z niego bardzo niewiele, zgoła nic - ocenił.

I dodał: - Jest jedna partia, która uważa, że naród jest całością; że wszyscy jesteśmy Polakami; wszyscy mamy równe prawa, a więc musimy mieć również równe szanse. Tą partią jest Prawo i Sprawiedliwość.

Prezes PiS przekonywał, że jego ugrupowanie potrafi walczyć o interesy polskich miast i wsi. - Dzisiaj po zachodniej części kraju jeździ premier Donald Tusk. Jeździ i zapowiada, co to nie zrobi. Po raz kolejny kłamie - ocenił Kaczyński.

WIECZÓR WYBORCZY W TVN24, TVN24 BIZNES I ŚWIAT ORAZ TVN24.PL

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2014 - CZYTAJ RAPORT SPECJALNY

Autor: kg/tr/kwoj / Źródło: tvn24

Raporty: