PiS o dymisji Nowaka: prokuratura musi mieć silne argumenty

Polska

Jadwiga Wiśniewska z PiS skomentowała dymisję Sławomira Nowakatvn24
wideo 2/18

- Ta dymisja powinna była nastąpić dużo wcześniej - powiedziała posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska odnosząc się do rezygnacji Sławomira Nowaka z funkcji ministra transportu. Ma ona związek z prokuratorskim wnioskiem o uchylenie politykowi immunitetu ws. śledztwa na temat jego oświadczeń majątkowych. - Jeśli premier byłby pewien, że minister Nowak jest "czysty" w tej sprawie, pewnie odmówiłby przyjęcia tej dymisji - stwierdziła.

Premier Donald Tusk w specjalnym oświadczeniu poinformował o dymisji Sławomira Nowaka z funkcji ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Ma to związek z wnioskiem do prokuratora generalnego o uchylenie immunitetu ministrowi. Według śledczych Nowak świadomie nie wykazał w oświadczeniach majątkowych drogiego zegarka.

Spóźniona dymisja

- Ta dymisja powinna była nastąpić dużo wcześniej - powiedziała posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska z PiS. - Jestem zaskoczona wypowiedzią premiera, że bardzo ceni sobie ministra Nowaka - powiedziała.

W takim wypadku, jej zdaniem, Tusk nie powinien przyjmować jego dymisji. - Jeśli premier byłby pewien, że minister Nowak jest "czysty" w tej sprawie, pewnie odmówiłby przyjęcia dymisji - stwierdziła. - Tak naprawdę cały ten rząd powinien podać się do dymisji - dodała.

Według niej, prokuratura musi mieć "silne argumenty", skoro "premier publicznie przyznaje rację, że są duże wątpliwości i należy tę sprawę załatwić i nie ciągnąć". - Dobrze, że dymisja została przyjęta. Co do ministra od dłuższego czasu były pewne niejasności - oceniła.

Nowak piastował stanowisko ministra transportu od początku drugiej kadencji rządu PO-PSL, czyli od listopada 2011 r.

Autor: rf/tr / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: