Polska

PiS: Dość agresywnej kampanii wyborczej

Polska

PiS przeciw agresywnej kampanii
TVN24PiS przeciw agresywnej kampanii

- Ludzie dosyć mają agresji, chamstwa i wzajemnych inwektyw. Wzywamy, nawet prosimy Platformę, aby zmierzyła się z nami na konkretny program - zaapelował sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej PiS.

- Finezję kampanii wyborczej PO można przyrównać do finezji cepa - stwierdził Joachim Brudziński. Jak dodał PO powinna przedstawić swój program gospodarczy, pomysły na finanse publiczne, ubezpieczenia rolników i politykę rodzinną.

- PO prowadzi działania przeciwko merytorycznej dyskusji o Polsce, prawdziwą twarzą Platformy jest agresja - mówił podczas konferencji poseł PiS Tomasz Dudziński.

Jako dowód agresywnej kampanii PO, PiS przedstawił dziennikarzom billboardy z hasłami: "oszczerstwa", "pogarda", "agresja" na czarnym tle i podpisem: "Rządzi PiS, a Polakom wstyd".

- Na tych billboardach - mówił Dudziński - PO zarzuca PiS oszczerstwa. - A tymczasem - stwierdził poseł PiS - w ostatnim czasie wzorem prawdomówności dla PO był szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Dudziński powiedział też, że PO zarzuca PiS pogardę, a to Platforma z pogardą odnosiła się - według niego - do służb państwowych, w szczególności do CBA i prokuratury.

- To działanie przeciwko merytorycznej dyskusji o Polsce, to pokazywanie prawdziwej twarzy PO, tą twarzą jest agresja - podkreślił Dudziński.

Na uspokojenie czekolada i magnez

Jako odpowiedź na zaprezentowane materiały reklamowe PO, Prawo i Sprawiedliwość pokazało swoje - jak podkreślono - znacznie łagodniejsze spoty. Dudziński pokazał także prezenty, które PiS postanowiło podarować Platformie: czekoladę i tabletki z magnezem - na uspokojenie.

Na odpowiedź Platformy nie trzeba było długo czekać. - Prezenty na pewno się przydadzą - przyznał Zbigniew Chlebowski. Poseł jednak zdecydowanie zaprzeczył, że kampania PO jest agresywna. - To co się ukazuje na bilboardach w Polsce, to próba podsumowania 2-letnich rządów PiS - wyjaśnił. Według niego, okres rządów PiS, to "dwa lata zmarnowanej szansy dla Polski". - Gdzie są trzy mln mieszkań, gdzie są kilometry autostrad? - pytał Chlebowski. Jednocześnie zapewnił, że program Platformy jeszcze dziś trafi na biurko Joachima Brudzińskiego.

Chlebowski: Kampania PO nie jest agresywna
Chlebowski: Kampania PO nie jest agresywnaTVN24

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości