Polska

PiS chce komisji śledczej ws. finansowania PO

Polska

ENPiS chce komisji śledczej

PiS chce powołania komisji śledczej ws. finansowania PO i jutro złoży w tej sprawie stosowny wniosek - dowiedziały się "Fakty" TVN. "Polityczny i bezzasadny" - mówi o wniosku Paweł Olszewski z PO. Inicjatywa PiS to następstwo wywiadu Mariusza Kamińskiego, w którym twierdzi on, że Mirosław Drzewiecki angażował się w pranie brudnych pieniędzy mafii i miało to związek z finansowaniem PO.

Według "Faktów TVN" PiS złoży wniosek we wtorek. - To bardzo prawdopodobne. Jutro odbędzie się nasza konferencja w sprawie finansowania Platformy - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman. We wtorkowej konferencji ma wziąć udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

- To polityczny wniosek. Całkowicie bezzasadny - ocenił Paweł Olszewski, szef zespołu szybkiego reagowania PO. - Ten ruch można traktować wyłącznie jako element walki wyborczej. Ze względu na czas do wyborów, nawet gdyby było co badać, nie ma to sensu - dodał.

Kamiński: Drzewiecki powiązany z mafią

Mariusz Kamiński w wywiadzie dla "Uważam Rze" stwierdził, że Mirosława Drzewieckiego obciążają zeznania świadka koronnego Piotra K. ps. "Broda", który wskazał na powiązania byłego ministra sportu z gangsterami z grupy pruszkowskiej. Z jego zeznań, złożonych w 2009 r., miało wynikać, że Drzewiecki utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej.

Były minister sportu miał też się angażować w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. A część tych środków miała wręcz nielegalnie finansować Platformę Obywatelską.

Rzecznik prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk w odpowiedzi poinformował, że w zeznaniach świadka koronnego Piotra K., ps. Broda, w żadnym miejscu nie pojawia się informacja o rzekomym finansowaniu PO z nielegalnych źródeł. Również Prokurator Generalny Andrzej Seremet stwierdził, że w tych protokołach, z którymi miał okazję się zapoznać, "tego rodzaju informacje się nie pojawiają".

Źródło: "Fakty" TVN, PAP

Źródło zdjęcia głównego: EN

Pozostałe wiadomości