Przeszukali posesję, znaleźli uprawę konopi i 12 kilogramów narkotyków

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Pińczów (Świętokrzyskie)
Pińczów (Świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthPińczów (Świętokrzyskie)

Policjanci z Pińczowa (woj. świętokrzyskie) podczas przeszukania posesji należącej do znanego organom ścigania 40-latka znaleźli krzewy konopi, a także marihuanę i amfetaminę. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Pińczowscy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach już od dłuższego czasu badali sprawę rozprowadzania narkotyków na terenie województwa świętokrzyskiego. W piątek przeszukano w związku z tym niezamieszkaną posesję, którą niedawno zakupił znany policji 40-latek.

- Okazało się, że na posesji prowadzona była okazała plantacja konopi innych niż włókniste. Policjanci podczas działań zabezpieczyli łącznie 25 krzewów nielegalnych roślin, a także 7,5 kilograma marihuany oraz blisko 4,5 kilograma amfetaminy – powiedział nadkom. Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Zatrzymany 40–latek usłyszał zarzuty wytwarzania, posiadania oraz obrotu środkami narkotycznymi w znacznych ilościach. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Pińczowie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Pińczów

Pozostałe wiadomości