Polska

"Boże, coś Polskę" i kobieta podająca się za Matkę Boską na sejmowej komisji

Polska

Uczestnicy sejmowej komisji rolnictwa śpiewają "Boże, coś Polskę"
tvn24Uczestnicy zaśpiewali pieśń "Boże, coś Polskę"

Zwrotu "ojczyzny wolnej" i odpowiedzi na pytanie, komu służą posłowie, domagali się w środę uczestnicy sejmowej komisji do spraw rolnictwa. Podczas obrad na temat upraw genetycznie modyfikowanych (GMO) grupa osób zaintonowała religijną pieśń "Boże, coś Polskę". Jedna z kobiet oświadczyła również, że jest Matką Boską.

Posłowie połączonych komisji sejmowych dyskutowali w środę nad rządowym projektem ustawy o organizmach genetycznie modyfikowanych. Projekt wprowadza specjalne strefy, w których byłaby możliwa uprawa modyfikowanej żywności. Na obrady komisji przybyli w środę również przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, którzy domagają się między innymi przyjęcia poprawek złożonych przez klub Kukiz '15, przewidujących całkowity zakaz upraw GMO.

"Ojczyznę wolną racz nam zwrócić, Panie"

W połowie posiedzenia grupa osób zaintonowała, a następnie odśpiewała pieśń "Boże, coś Polskę". Niektóre osoby wstały.

Po chwili jedna z kobiet zapytała przez mikrofon: - Panie posłanki i panowie posłowie. Proszę bardzo, żebyście się określili, komu służycie: Bogu czy mamonie, Polakom czy szatanowi?

Następnie jedna z uczestniczek - prawdopodobnie przedstawicielka organizacji pozarządowej - oświadczyła: - Pochodzimy od Gryfitów, od cesarzów rzymskich, od Merowingów. Jesteśmy potomkami Jezusa i króla Dawida.

Na koniec stwierdziła, że księża powiedzieli o niej, że "jest Matką Boską". - To przesłanie, ta iskra, która miała być z Polski - to ja nią jestem - dodała kobieta.

Autor: mnd//now / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości