Pierwszy odcinek A2 pod Warszawą otwarty

Polska

Aktualizacja:

Pierwszy z pięciu odcinków autostrady A2 został oddany do użytku - poinformowała w środę nad ranem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o 7-kilometrowy odcinek Konotopa - Pruszków.

Pozwolenie na użytkowanie odcinka zostało wydane w poniedziałek, a pierwsze samochody pojechały autostradą już w nocy z wtorku na środę. Odcinek E, położony najbliżej Warszawy budował Budimex.

- Droga została udostępniona natychmiast po pozytywnej opinii komisji odbiorowej. Otwarcia kolejnych odcinków spodziewane są w najbliższych dniach - poinformowała w komunikacie GDDKiA.

A2 na finiszu

Według Dyrekcji prace na pozostałych odcinkach autostrady A2 dobiegają końca. Wykonawca odcinka B - czyli Mostostal Warszawa - kończy układanie ostatniej warstwy ścieralnej. Najbardziej widoczne są postępy w układaniu warstw bitumicznych na odcinkach A i C, porzuconych przez chińskie konsorcjum Covec i kończone przez firmy Eurovia i Bogl a Krysl.

- Warstwa wiążąca leży już na niemal całym odcinku A, a wykonawca układa ostatnią warstwę ścieralną. Największy postęp robót widać na odcinku C - podbudowa bitumiczna ułożona jest już na ponad 94 proc. długości odcinka, warstwa wiążąca na blisko 90 proc. - poinformowała GDDKiA

Najbardziej opóźniony odcinek między Strykowem a Konotopą ma być oddany do użytku w październiku, jednak według zapewnień, trasa ma być przejezdna w czerwcu na Euro 2012.

Źródło: PAP